Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Van-e értelme a mindennapi...

Van-e értelme a mindennapi testnevelésnek?

Figyelt kérdés

[link]

Kérdezem ezt úgy, hogy egyik unokám hetente 4*2 órás edzésre jár, a másik 4*1,5, és 2*1 órásra. A heti 5 iskolaiból eddig 2 órát elengedtek, mivel mindketten versenyzők. Most már kötelező lesz a heti öt iskolai óra. Nekik még elméletileg szerencséjük van, mert van több tornaterem és (még) vannak tanárok. De tudom, hogy rengeteg iskolában nincs tornaterem, nincs elég tanár. Sok helyen tapasztalom, hogy testnevelés órán a fiúk fociznak, a lányok ülnek és nézik. Máshol kicsapják őket az udvarra, aztán csináljatok amit akartok. Ahol nincs tornaterem, ott meg elméleti sportoktatás lesz. Most megszüntették pl.a művészettörténetet, sok gyerek Michelangelot és Leonárdot legfeljebb a Tini Nindzsa Teknőcök film szereplőjeként ismerik, a többiről nem is beszélve. Aki esetleg erre a pályára készül, majd felvételezik a magyar fociból, "elméletben"? Így is annyira túlterheltek a gyerekek, a 6-7 óra alap, de egyre több helyen már 8. óra is van. Tényleg ez a legfontosabb? Ja, még valami, egyre több a tananyag, egyre több az óraszám, de a felnövekvő nemzedék már olvasni-írni sem tud, ha el is bagadozik a szövegen, nem is érti, mit olvas. Az állóképességük is csökkent, elég jelentősen. Milyen lenne már, ha szakmábajukban kiemelkedő emberek foglalkoznának az oktatásüggyel? Esetleg újra lenne oktatási miniszter?



júl. 15. 14:58
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
56%
#1 40 éve meg nem volt kötelező.
júl. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
30%

11


A kérdező úgy ír, mintha most hozták volna a törvényt. Amúgy 50 éves vagyok, amikor én általános iskolába jártam, nekem is volt mindennap tesim. Nem haltam bele. Utáltam, de nem haltam bele

júl. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
67%
Semmi értelme. Heti 2-3 testnevelés óra elég lenne. Aki ezen felül sportolni akar, tegye.
júl. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
74%

Iskolakezdésre (6-7 éves korra) a gyerekben már kialakul, hogy mennyit mozog. Az után már nem fog ez olyan nagyon változni.


Aki alapból többett mozogna vagy sportolna, az csinalná (és csinálja is) iskolán kívül is. Aki meg nem (vagy éppen nem azt csinálná, amit az órán) annál ez csak egy plusz lehetőség a megalázásra.

Arról nem is beszélve, hogy már így is le vannak terhelve.


Én kijártam 12 osztályt heti 1-2 tornaórával. (Nem Magyarországon). 10.-ben már azon is ki voltunk akadva mi, hogy mindenki másnak (9.-12.) csak heti 1 van, de a 10.A-nak heti 2. Még a B-seknek is csak heti 1...

Pedig akkor még nem is direkt sz0patós és/vagy inkompetens tornatanárunk volt, mert 9.-10.-re kifogtunk egy jófejet.

Egyetemen első 2 éven volt kéthetente 2×50 perc, de csak utolsó félévben kellett bejátni, mert más lett a tanár. Addig elég volt, ha volt kondibérleted, vagy küldtél lépésszámokat. (Az ócskapiacot háromszor körbejárva egy déletőtt alatt meg is lett az órára való). És még ígyis örültünk, hogy harmadéven már nem volt torna és örülünk most is, hogy többet nem is lesz.


Vagy én pl még valamikor általánosban megfogadtam a sok futtatás után, hogy én életemben nem fogok futni többet, ha nem erőltetik rám. Eddig egész jól tartom. Simán átsétálom a várost kétszer, néha ping-pongozgatok (nem a torna óra miatt, ha valaki azt hinné veletlen), de soha a büdös életben nem fogok futogatni...



A testmozgás ráerőltetése az embereknél max akkor működne, ha az iskola befejezésével nem szűnne meg. Hanem pl a 60 éves Marika néni is akkor kapná meg a nyugdíjját, ha heti párszor valami istenkomplexusos f@sz megkínozza egy kicsit. És természetesen nem lehetne az sem kifogás, hogy most fáj a dereka, vagy épp nem jó az időpont. De hát már múlthéten is "jelentett"...



Az meg mondjuk más kérdés, hogy ennek úgy mi értelme is van/lenne, BÁRMELYIK KOROSZTÁLYBAN. Minden osztálytársam, aki elhízott volt, úgy is elhízott maradt, hogy leszenvedte a tornaórát. Miközben a másik, ki fel volt mentve valami szívbetegséggel olyan volt, mint egy száraz kóró...

júl. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
78%
Inkább heti hármat tartanék tömbösítve, tehát két óra összevonva. Normál esetben 15-20 perc a bemelegítés minium. Ennyi kell az izomzatnak, hogy felkészüljön, mert előtte egész nap ültek. A sport után meg minimum 10 perc kéne nyújtásra. Ez összesen 30 perc, ha ehhez hozzáteszünk még minimum 5 perc késés, mert 10 perces szünet alatt nem tudnak átöltözni, akkor marad összesen 10 perc a rendes munkára. Jobb lenne két órát összevonnni, meg persze normálisan felszerelt teremben, ahol több sportág is végezhető. Ilyen Magyarországon alig van.
júl. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Bocsánat, ha félreérthető volt a kérdésem. A heti öt minden, csak nem szakszerű testnevés óra, illetve a heti két elméleti töltelékóra miatt írtam ki a kérdést. Nem emeltem ki, de azt hittem, evidens, hogy a művészettörténet órák megszüntetése a gimnáziumi oktatásban történt, tele voltak ezzel a híroldalak. Az 5 testnevelés óra gimnáziumban is kötelező, ezért mindkét iskolatípusra kérdeztem. Na mindegy! Örülök, hogy ennyire elégedett itt mindenki, akkor csak én nem tartom helyesnek ebben a formában.
júl. 15. 22:00
 17/24 anonim ***** válasza:
84%
#12 akkor tesi tagozatos voltál, mert nem volt minden nap
júl. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
22%

17


Nem, nem voltam tesi tagozatos.

júl. 16. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Látnám értelmét a mindennapos tesinek, HA:

- nem 6.,7., isten tudja hanyadik utolsó órának tennék be, amikorra már fáradt, éhes a gyerek

- nem felesleges felmérésekkel gyűlöltetnék meg velük egy életre a testmozgást, hanem mindenki a saját képességeinek és kedvének megfelelő szabad gyakorlatot végezhetne, kisebb csoportokban

- Adnának lehetőséget és időt a tisztálkodásra utána, és nem az uzsonna/ ebéd/ WC időből menne el

júl. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
40%
Idő a tisztálkodásra? Jó vicc. 10 perc a szünet, addig pakoljanak el, menjenek ki a mosdóba, le a tornaterembe, öltözzenek át... Mégis mikor? J,a és szerinted mikor kellene a tesiórát tartani? Nulladik órában? Plusz, mivel ugye nincs lehetőség a tusolásra óra után, akkor mégis izzadtan, esetleg büdösen, fáradtan üljenek be még 1-2 órára, esetleg matek, nyelv vagy töri tz-re.
júl. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!