Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Van-e értelme a mindennapi...

Van-e értelme a mindennapi testnevelésnek?

Figyelt kérdés

[link]

Kérdezem ezt úgy, hogy egyik unokám hetente 4*2 órás edzésre jár, a másik 4*1,5, és 2*1 órásra. A heti 5 iskolaiból eddig 2 órát elengedtek, mivel mindketten versenyzők. Most már kötelező lesz a heti öt iskolai óra. Nekik még elméletileg szerencséjük van, mert van több tornaterem és (még) vannak tanárok. De tudom, hogy rengeteg iskolában nincs tornaterem, nincs elég tanár. Sok helyen tapasztalom, hogy testnevelés órán a fiúk fociznak, a lányok ülnek és nézik. Máshol kicsapják őket az udvarra, aztán csináljatok amit akartok. Ahol nincs tornaterem, ott meg elméleti sportoktatás lesz. Most megszüntették pl.a művészettörténetet, sok gyerek Michelangelot és Leonárdot legfeljebb a Tini Nindzsa Teknőcök film szereplőjeként ismerik, a többiről nem is beszélve. Aki esetleg erre a pályára készül, majd felvételezik a magyar fociból, "elméletben"? Így is annyira túlterheltek a gyerekek, a 6-7 óra alap, de egyre több helyen már 8. óra is van. Tényleg ez a legfontosabb? Ja, még valami, egyre több a tananyag, egyre több az óraszám, de a felnövekvő nemzedék már olvasni-írni sem tud, ha el is bagadozik a szövegen, nem is érti, mit olvas. Az állóképességük is csökkent, elég jelentősen. Milyen lenne már, ha szakmábajukban kiemelkedő emberek foglalkoznának az oktatásüggyel? Esetleg újra lenne oktatási miniszter?



júl. 15. 14:58
A kérdező szavazást indított:
Igen, van értelme, a testnevelés a legfontosabb tantárgy
Inkább lenne három tesióra egy héten, de valóban megmozgatnák a gyerekeket.
Az alapokat kellene megtanítani, és tudjon mindent megkeresni a gyerek, és testnevelés órán mozogjon, ne elméletet tanuljon.
Így tökéletes az oktatás, igenis legyen 6-8 órája az iskolában, attól okosodik.
36 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
31%
12 éve is kötelező volt már a heti 5 tesi. Nem kell bele halni. Értelme mondjuk nincs.
júl. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
14%
Fiam a kovetkezo evben felmentett lesz tesibol mutet miatt. Nyar elso heteben eltorte a karjat, muteni kellett es meg ketto mutet var ra.. Nem is tudom mi lesz vele. Gyogytornara sem jarhat, rogzitve van a karja
júl. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
86%

"Aki esetleg erre a pályára készül, majd felvételezik a magyar fociból, "elméletben"?"


Nyilván nem az általános iskolai művészettörténet hiánya lesz az, ami miatt nem fog neki sikerülni a főiskolai felveteli. Általános iskolában amúgy is csak a rajz és a technika órák egy részében volt művészettörténet.

júl. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
19%

Van! Nagyon is!

Nem mozognak semmit, nyomogatják a telefont, tévéznek, számítógépeznek, tanulnak.


Az agyműködéshez elengedhetetlen a mindennapi mozgás.


Minden mindennel összefügg.


A gyerekek ceruzaujjú, csápos, tápos, görbe hátú, lúdtalpas kamaszokká válnak.


Aztán meg itt sírnak, hogy nem megy a tanulás, hogy nincs társaság, hogy a lányok keresztül néznek rajtuk.


A mindennapi testnevelés , változatos programmal fejleszti a csontokat, izmokat, tüdőt, szívet, idegrendszert.


Számos előnye van még.

Nem vernyákolni kell, megköszönni, örülni.

júl. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Van, de csak akkor, ha nem órák között van és nincs lehetőség, idő zuhanyozni. És ha normális órák vannak, nem pedig csak megutáltatják a mozgást.
júl. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
28%

A művészettörténet anyag benne van a tantervben, csak nem külön tárgyként.


NAGYON IS VAN ÉRTELME A TESTNEVELÉSNEK!

Lásd 4#-et!

júl. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

2#-es!

Felmentést kap a testnevelés alól az orvosi igazolással.

júl. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg rendes tesi óra lenne, akkor lenne értelme, igen.
júl. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
58%

Nem látom értelmét. Legalábbis így ,ebben a formában. Már az én gyerekkoromban is volt ( legalábbis azt hiszem) heti 5 tesi, de ez nem fix. Az viszont biztos, hogy az osztály egy jó része nem tesizett akkor sem. Vagy írattak otthon felmentést, vagy eljátszották, hogy nagyon betegek, vagy simán nem volt felszerelésük. Én is eljátszottam, hogy nem vagyok jól, akkor nem kellett ugrálnom néptánc órán.

Most a lányom hetedikes, nem 1-2 osztálytársa szinte sosem öltözik át, csak ülnek a kispadon és dumálnak. Lányom járt sport szakkörre, de ott sem csináltak semmit. Egyszerűen nagyon jó a mindennapi tesi, főleg, ha mondjuk az úszás nulladik órában kezdődik. Nem a testnevelés órán, meg a szekrényugráson múlik, hogy mennyit mozog a gyerek. Aki akar, eddig is mozgott, aki nem, az ott sem fog. Lányom pl kézilabdázott és lovagolt, már csak az utóbbi maradt meg, de mellette, ha van ideje akkor bringázik, rollerezik, trambulinozik, tornázik. Viszont a tesiórákat kimondottan utálja legtöbb alkalommal.

Nem mozognak, csak telót nyomkodnak?? Talán példát kellene mutatni,a szülőknek is el lehet hordani sportolni, túrázni stb, akkor lehet, hogy a gyerek is kapható lenne rá. Tudom, nehéz, de ha van ismerős, akár másik szülőkkel összeállva meg lehetne csinálni.


A mindennapi tesit meg max úgy tudom elképzelni, hogy utolsó órában lenne, és a lehető legtöbb sport alapjait megtanulhatnák ( akár választhatnának is), és természetesen dicsérve, ösztönözve a gyereket, jegyek NÉLKÜL!!!

júl. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
78%
#4-eséknek bevezetném a kötelező mindennapi munkahelyi testnevelést, munkaidő után, 1 órában. Ne mas fa...ával verje a csalánt
júl. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!