Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit tennél ha a gyereked...

Mit tennél ha a gyereked azzal hívna fel a táborból, hogy az őket felügyelő felnőtt éjszakára bezárta őket a szobájukba?

Figyelt kérdés

Ez évekkel ezelőtt történt egy táborban, ahol ott voltam. Én egy más kisebb csoportot felügyelő felnőttként (senki nem volt tanár a felügyeletet ellátó személyek közül) voltam jelen. Az volt, hogy az egyik kiscsoport tanulói egész éjszaka csapkodták az ajtót, és ezen az sem segített, hogy többször rájuk lett szólva. A csoportjukat felügyelő felnőtt erre azt mondta a második éjszaka után, hogy éjfél után kéri a kulcsukat a szobájukhoz, éjféltől a reggeli ébresztőig zárva az ajtajuk, ha baj van, mosdóba kell menniük, akkor arra az esetre amúgy tudták a kísérő számát, ő azt mondta, hogy hívják nyugodtan, inkább felkel hozzájuk többször. Illetve azt mondta nekik, hogy másnap visszakapják a kulcsukat, ha normálisan viselkednek.


Ebből az egyik gyerek annyit mondott a szüleinek, hogy őt estére bezárták a szobába, és a mosdóba se mehetett ki. A kísérőt aki velük volt, felhívta amúgy a szülő, és a kísérő elmondta, hogy mi is volt az az alvás időre bezárásos dolog.


Szülőként ti mit szólnátok ehhez? Hazavinnétek a gyereket? Balhéznátok a kísérővel egy ilyen eset miatt, vagy lerendeznétek annyival, hogy hát gyerekem, kellett a francnak csapkodni az ajtót egész este?


júl. 11. 08:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
27%

#8 Csak a velük alvás is megkérdőjelezhető. Most ha kislányok laktak a problémás szobába, és a kísérő mondjuk férfi, az erősen félreértésekre ad okot. És egyébként is elég furán veszi ki magát az, ha egy felnőtt ember be akar menni a gyerekekhez aludni.

Meg ilyenek elsősorban nem az a célod, hogy aludjanak, hanem az, hogy ne zajongjanak. Azzal ilyenkor semmi gáz nincs, ha a szobatársak sutyorognak a szobában, nem mindenki alszik el olyan könnyen idegen helyen, ez benne van a pakliban. Az meg mondjuk külön kínos, hogy halkan se tudnának beszélgetni, mert befészkelt oda a felnőtt.

Mondom, balesetvédelmi okokból ez a zárás se jó, főleg ha egynél több szobát érint, csak nem tudom, hogy ezt hogy lehet jól kezelni, hogy törvényes kereteken belül maradjon a kísérő, ne legyen balesetvédelmileg aggályos, és még pedifilnak se tűnjön.

júl. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
83%

Én szülőként nem problémáznék ezen. Ha a gyerekem olyan hülye, hogy éjfélkor még csapkodja az ajtót akkor meg is érdemli. Nem hiszem, hogy ha éjfélkor elmegy inni és pisilni akkor 6:30-ig ne bírná ki. Ha baj van akkor meg hívja a tanárt, aki nagy valószínűséggel a szomszéd szobában van.


Az én hetedikes fiam amikor táborban volt elvették a telefont. A fiúk megpróbáltak átszökni a másik szobába. Ezért a tanár kirendelte a renitenseket fekvőtámaszozni. Másnap már nem volt probléma.


Természetesen minden szülő másképp reagálja le az általad leírtakat. Így ha nem értesz egyet a pedagógus tettével akkor legközelebb ne menjnen a gyerekd táborba.

júl. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
34%

9, egyikből jön a másik.

Mivel aggalyosnak érzem, ezért ezt jeleztem volna, amennyiben a gyerekem rosszul élte volna meg a bezárást. Feltételezem, hogy nem minden gyerek rosszalkodott abban a szobában sem.

A kollektív büntetés szintén nem szerencsés.

júl. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább azon a ponton akadtam meg, hogy miért nem fogad szót a gyerek, az őt felügyelő felnőttnek? Ha bármi történik valamelyik rábízott gyerekkel őt hurcolják meg.

Általában 1-2 gyerek akad kisebb csoportokban akik felbújtják a többieket. Vagy a többség csak meg akar felelni a "menő" egyénnek, ezért követik a példáját.

1. Körben a vigyázónak jelezni kellett volna egy másik felnőtnek, esetleg az osztályfönöküknek, hogy nem bír velük, már az első napon.

Az osztályfőnök vagy őket tanító tanár képben van azzal kik a felbújtók.

2. Körben felhívni az adott egyén szüleit, beszélgessenek el vele, hogy fogadjon szót.

Ettől függően lehet eszkalálni a problémát: pl oda hívni a szülőket vigyék haza a gyereket. Persze sok a lehetőség.

Sok ilyen idős gyereknek, ilyen konfliktus helyzetbe osztani lehet x számmal az állításait.


Csak egy konkrét példát kiemelve ki engedi meg otthon a gyerekének, hogy fél éjjel csapkodja a szoba ajtóját? Gondolom senki!

júl. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
91%

"Szülőként ti mit szólnátok ehhez?"


Megmondanám a gyerekemnek, hogy a nevelőnek igaza volt: ha nem tudtok normálisan viselkedni, akkor ezt kapjátok.


Ettől függetlenül tűzvédelmi okból valóban problémás a dolog, ahogyan 10-es írta. De ezt a gyerekemnek semmiképp se mondanám el, maximum a nevelőnek, négyszemközt, jó tanácsként, nehogy egyszer baj legyen.

júl. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%

Hát én nem örülnék. Addig oké, hogy az ajtót többet nem tudják csapkodni. Viszont zárt ajtók mögött könnyen terrorizálják egymást a gyerekek.

Meg mi van, ha a gyerekek nem tudják elérni a felügyelőt (pl rossz térerő). Vagy ha összeverekednek a szobában a gyerekek, vagy hírtelen valamelyikük rosszul lesz.

Szóval, ha nem bírnak a gyerekekkel, inkább ne vigyék őket ottalvós táborba. De ne zárják be őket, ahol ki tudja mit művelnek a zárt ajtók mögött.

júl. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!