Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit tennél ha a gyereked...

Mit tennél ha a gyereked azzal hívna fel a táborból, hogy az őket felügyelő felnőtt éjszakára bezárta őket a szobájukba?

Figyelt kérdés

Ez évekkel ezelőtt történt egy táborban, ahol ott voltam. Én egy más kisebb csoportot felügyelő felnőttként (senki nem volt tanár a felügyeletet ellátó személyek közül) voltam jelen. Az volt, hogy az egyik kiscsoport tanulói egész éjszaka csapkodták az ajtót, és ezen az sem segített, hogy többször rájuk lett szólva. A csoportjukat felügyelő felnőtt erre azt mondta a második éjszaka után, hogy éjfél után kéri a kulcsukat a szobájukhoz, éjféltől a reggeli ébresztőig zárva az ajtajuk, ha baj van, mosdóba kell menniük, akkor arra az esetre amúgy tudták a kísérő számát, ő azt mondta, hogy hívják nyugodtan, inkább felkel hozzájuk többször. Illetve azt mondta nekik, hogy másnap visszakapják a kulcsukat, ha normálisan viselkednek.


Ebből az egyik gyerek annyit mondott a szüleinek, hogy őt estére bezárták a szobába, és a mosdóba se mehetett ki. A kísérőt aki velük volt, felhívta amúgy a szülő, és a kísérő elmondta, hogy mi is volt az az alvás időre bezárásos dolog.


Szülőként ti mit szólnátok ehhez? Hazavinnétek a gyereket? Balhéznátok a kísérővel egy ilyen eset miatt, vagy lerendeznétek annyival, hogy hát gyerekem, kellett a francnak csapkodni az ajtót egész este?


júl. 11. 08:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Mivel a felügyelő biztosította a gyerekeket arról, hogy bármikor felkel hozzájuk, szerintem maximálisan eleget tett a kötelességének. Mivel a gyerekek neveletlen idióták módjára viselkedtek, ezért valamit tennie kellett. Ha az én gyerekem lett volna, elszégyellem magam, hogy nem sikerült annyit "belevernem" a fejébe, hogy nem csapkodjuk az ajtót, és mások pihenését nem zavarjuk. Teljesen jogosnak érezném, amit a nevelő tett, és bocsánatot kérnék a gyerekem viselkedése miatt.
júl. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Biztos megérdemelték a bezárást, meg amúgy is éjfél után aludjanak.

Gimi elsőbe mi is kegyetlen rosszak voltunk az őszi 2 napos osztály kiránduláson. Utána az év hátralévő időszakában az összes tesi órán vasbotokkal futottunk év végéig.

A 10-es őszi osztály kirándulásunk emiatt 1 napos lett, de kis angyalok voltunk végig, majd ezt a hozzá állásunkat megőrizve 11-12-be 3 napra vittek minket.

júl. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Ez általános iskolásokkal volt. Vegyesen, többnyire hetedikesek, meg pár nyolcadikos és hatodikos.

Az ébresztő reggel egyébként fél hétkor volt minden nap.

júl. 11. 09:12
 4/16 anonim ***** válasza:
89%
Helyes.
júl. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%
Teljesen rendben van, ha a tanár vállalta hogy felkel hozzájuk ha szükséges. A mi ofőnk leszedte az ajtókat és a folyosón ült ébren egész èjszaka kb.
júl. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
De szánalmas az ilyen gyerek.
júl. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
27%

Annyit tudunk, hogy aki velük volt kísérő, az nem a tanáruk. A kérdés, hogy mennyire ismerem a kísérőt egyébként, milyen a gyerekem. Mert most itt amúgy az van, hogy a kísérő azt állította a szülőknek hogy felkelt volna a gyerekekhez, ha felhívják, a gyerek meg azt mondja, hogy nem lett kiengedve. Ez most vagy az, hogy ki se akarta engedni a kísérő, de inkább ezt mondta a szülőnek megnyugtatásért, vagy a gyerekek fel se hívták a kísérőt, ha egyáltalán ki akartak menni.

Balesetvédelmi okokból is problémás ez, mert kigyullad a szállás, sietni kéne, erre a gyerek ajtaja zárva, kulcs a tanárnal, keresni kell, stb, ahelyett, hogy nyitva lenne az ajtó/a zárba lenne a kulcs belül a gyerekeknél.

júl. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%

Felügyelőként én nem ezt tettem volna, hanem odahozatok egy ágyat és ott alszok velük büntetésül.

Aggályosnak érzem a kulcsra zart szobaajtót.

júl. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
#8 Jogos, de itt az a kérdés, hogy szülőként mit csinálnál, ha ezt mondaná a gyereked a telefonban.
júl. 11. 10:17
 10/16 anonim ***** válasza:
96%

Tűzvédelmi okból én se zárnék be kintről soha senkit sehova. Ezt pedagógusként a kísérőnek is elmagyaráztam volna(nem agresszíven.) A másik, hogy magamat se szopatnám meg. Nem adnék ilyen adu ászt a kölykök kezébe. 10-ből 9 gyerek ilyen esetben egész éjjel hívogatna, hogy pisilnie kell.

Szülőként ugyanezt. Ha ez egy egyszeri eset volt, már megtörtént, másnapra meg nincs tervben, akkor megkérném a kísérőt, hogy ne is legyen a fent említett okból. A gyereknek meg attól függ, mennyire szavahihető. De valamilyen büntetés jogosságát semmiképp nem vitatnám.

júl. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!