Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mennyi idős kortól buszozhat...

Mennyi idős kortól buszozhat a gyermek fél órát a suliba egyedül?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Faluban lakunk. A buszmegálló nagyon közel van, a sulihoz is közel van a leszálló.

Sajnos már elsős kortól járni kellene busszal iskolába.

Gondolkodunk, hogy bemegyünk emiatt panelba pár évre, de nem egyszerű, mert a gyerekek ragaszkodnak a családi házunkhoz.



júl. 10. 11:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

A faluban nincs suli?


Én ekkora távra kb 4-5-dikes korától engedném, de ez nagyban függ a gyerektől is, hogy mennyire megbízható.


És mennyire tud helyesen reagálni, ha:

-nem jön a busz

-lekési a buszt

-véletlen elfelejt leszállni

-valaki "zaklatja"

júl. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%

Ezen kicsit hamarabb kellett volna gondolkodni...

Tudom, tudom régen a gyerekek már a bölcsődébe is egyedül jöttek-mentek...de az akkor volt.

Felsős korától engedném egyedül buszozni a gyerekeim.

Délután pedig ki se adják a napköziből ha nincs ott felnőtt

júl. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Onnantól, hogy megbizható stabilan megtanítod rá és levannak fektetve a szabályok. Esetleg egy nyomkövetős okos óra pluszba vagy valami hogy ő is nyugodt legyen hogy te latod merre jár nincs gond. Az se mind1 hogy van nevelve vagy hogy 7 vagy 6 évesen kezdi a sulit .. de szerintem az ÁTLAG gyerektől olyan 10 éves kortól lehet ezt leprodukálni különösebb gond nélkül.
júl. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 10 évesen.
júl. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Én városban éltem, de a párom nem kívánt a falujából elmenni..

Nincs gondom a panellel sem egyébként.

Van suli itt a faluban 4 osztályos, de már úgy néz ki be fog zárni, mert a mai világban mindenki inkább bekocsikázza a gyerekét.

júl. 10. 11:57
 6/16 anonim ***** válasza:
73%
Akkor majd ti is bekocsikázzátok pár évig.
júl. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%

Megoldás lehet, ha többen is járnak a faluból abba az iskolába és együtt mennek a gyerekek. Jobban figyelnek egymásra.

Vagy ilyen nyomkövető appot kell alkalmazni és láthatod, hogy beért-e a suliba. Vannak okosórák ehhez stb.

júl. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 babyboom567 ***** válasza:
41%
Hát pedig te elengedheted, de a suliba csak felnőtt kísérettel mehet be és jöhet ki.Kizárt dolog,hogy egy oviból épp kijött gyereket bármilyen pedagógus elenged.
júl. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%

Hat akkor vagy “bekocsikazod” vagy elmesz vele busszal.

Nekem ez nem lenne problema, alap.

júl. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

A problémám az, hogy óvónő vagyok és ha reggeles vagyok akkor már 7-re, ha ügyelek fél 7-re bent kell lennem. Melyik suli az amelyil fogadja 6-fél 7-kor a gyereket, hogy a munkahelyemre is beérjek és még szivassam is a gyermekem.

Szerettem volna a szakmámban elhelyezkedni, de akkor keressek egy olyan munkát, ahol 8-4 között dolgozok?

Akkor minek tanultam az egyetemen?

Egyedül a panel a megoldás.

júl. 10. 20:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!