Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit tennék ha nem érnél el a...

Mit tennék ha nem érnél el a gyereket iskolába?

Figyelt kérdés

Mit csinálnál hogy ha gyerekedet nem érnél el telefon keresztül ?elmennek az osztályal tesin órán futni és a telefont nem vihetik magukkal ....

hát lehet bármi közbe hogy nem érhetö el???


2 órán keresztül csörgetem hát ugye a GYERMEKEM nem veszi fel

TE MIT TENNÉL HELYEMBE?


jún. 11. 23:47
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Te vagy a sértődött gyerek, akinél nem lehetett ott a telefon és most igazolást keresel magadnak a duzzogáshoz?

Ha halaszthatatlanul fontos akkor az iskolát hívom (órán a tanára sem veheti fel a telefont), ők odahívják a gyereket (ha annyira "magánügy", hogy nem tartozik a titkárra, sem senkire), vagy a titkár majd szól neki, hogy mi a helyzet. Minden más esetben üzenet, tanítás után ahogy visszakapja úgyis megnézi a telefonját. Annyira s.o.s helyzet ritkán van, hogy a gyereket azonnal elkell érni, ráadásul az az iskolát is érinti akkor, ha tanítási időben valami akkora "esemény" van, hogy muszáj azonnal elérni (pl azonnal haza kell jönnie/mennem kell érte, mert olyan dolog történt). Az, hogy nekem "dolgom van", max annyiban érinti a gyereket, hogy ne haza, hanem a mamához, osztálytárshoz, a szomszéd Julikához menjen suli után 🤷🏼‍♀️. Arra meg bőven elég az üzenet, vagy a titkárságon hagyott üzenet, amit átadnak neki.

jún. 12. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha fontos, akkor is csak szünetben hivnám és üzenetet is küldenék, hogy lássa, hogy el szeretném érni. Ha pedig extrém fontos dolog és sos el kell érnem, akkor hívom az iskolát, mert ők óráról is kihivhatják. Nálam az utóbbira a 8 év alatt 2* volt példa, egyszer apukám lett rosszul, és szólnom kellett a gyereknek, hogy ne induljon haza amíg érte nem megyek, mert se apuéknál, se otthon nincs senki, másodszor pedig mikor elestem és és a balesetin vártam, hogy begipszeljék a csuklóm, igy szólnom kellett neki, hogy a baratnőmékhez menjen a tesójával együtt. A titkársagon maximálisan megértőek voltak, simán kihívták óráról is, mert tudták, hogy csak extrém esetben hivogatom őket.
jún. 12. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha fontos, küldök neki egy sms-t, majd elolvassa amikor tudja. Ha pedig életbevágó, hogy azonnal elérjem, akkor a iskolát hívom, hogy baj van.
jún. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
olvasni tud a gyerek, nem? Írj neki sms-, fiam, kések, beszéltem a Gyula anyukájával, vele menj haza.
jún. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
A fiam 13 éves, náluk a suliban reggel le kell adni a telefonokat, tanítás után kapják meg. Ő nem hord magával a suliba telefont, kulcsa van, haza tud jönni, nem messze lakunk a suliból. Ha valami sürgős lenne, szólnék a titkárságon vagy az osztályfőnöknek. A lányom már 17, náluk ott van a telefon, de lenémítva. Őt sem hívogatnám 2 órán keresztül, max küldök egy üzenetet, ha tud,válaszol.
jún. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
96%
Mi van, kérdező, megihletett az új salátatörvény?
jún. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%

Amúgy az ilyen esetek miatt nem támogatom ezt a telefon elkobzas hiszteriat az iskolákban.

A gyerekkel is bármikor történhet bármi, nem csak az iskolában de odafelé vagy hazafelé menet is amiről ertesitenie kell a szülőket és fordítva is.

Én pl 7 évesen mentem haza iskolából (2 sarokra laktunk) anyám meg pont akkor ment el boltba. Mivel nem volt telefonom, ezt nem tudtuk megbeszelni, fogalmam sem volt hol van, bemenni nem tudtam mert amúgy sose zártuk a kaput ha valaki otthon volt így nem volt kulcsom. És én ott 7 évesen kétségbe esetten sírtam hogy mi lesz most velem, holott egy telefon megoldhatta volna a dolgot.


Az meg a tanárok baja hogy nem tudnak fegyelmet tartani az órán és a diákok telefont nyomkodnak. Ha nem lenne telefon akkor is megoldanak hogy mással legyenek elfoglalva. Mert aki órán telefonozik az nélküle se azzal lenne elfoglalva hogy figyeljen, hanem beszélgetne a padtarsaval, firkalna, bekiabalna stb.

jún. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
89%
#11! De ha el is veszik a tanárok napközben a telefont, visszaadják tanítási órák után! Szóval ha olyan történne, mint ami veled történt, addigra már ott lenne a gyereknél a telefon.
jún. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%

#18 17es vagyok, ezt gondolom nekem szántad nem a 11esnek.


Ez csak egy példa volt, de tanítási idő alatt is lehet olyan hogy akkor kell elernem a gyereket. Pl bent maradok túlórázni, ne induljon el a suliból és boklasszon el hanem várjon ott, kések egy negyed órát. De tanítás után már nem tudod felhivni mert úton vagy. Most nehogy már minden ilyen alkalommal a titkárságon keresztül kelljen kommunikalnom a gyerekkel.


Mint mondtam, a telefon csak egy eszköz ahhoz hogy ne figyeljenek, de nem a kiváltó oka. Ha egy gyerek nem akar figyelni telefon nélkül se fog.

jún. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
#19-es ilyen esetben tudsz írni neki üzenetet, amit elolvas órák után, ha visszakapta a telefont.
jún. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!