Èrdemes 7. osztályos gyerkőcnek félévtől Waldorf suliba menni?
Jó képességű, okos gyermek. A normál suli kikészíti, enyhén depressziós iskolakezdéskor, és mikor visszaálltak a digitális tanítás után.
Szülőként érzem, hogy nem a hagyományos iskolamodell a megfelelő a gyermekek (főleg nem az enyém) számára. Az apjával mindketten több diplomával rendelkezünk, de számunkra az a fontos, hogy érezze magát jól a gyermek. Nem pedig az, hogy a szüleit követve mindenáron diplomás legyen.
1 ismerőstől tudok érdeklődni, ezért mások tapasztalatára is kíváncsi vagyok.
Nem gondolom hogy érdemes lenne. Másfél éve van hátra az általánosból, utána hova menne tovább?
Amúgy mi az, ami kikészíti az iskolában?
Abban az esetben ha van waldorf gimi akkor igen. Nálunk egyben van az általános iskola és gimnázium.
Az apjával mindketten több diplomával rendelkezünk, de számunkra az a fontos, hogy érezze magát jól a gyermek. Nem pedig az, hogy a szüleit követve mindenáron diplomás legyen.
Ennek semmi köze a waldorfhoz. Ott is ugyanannyi a később diplomasok aránya,mint mindenhol máshol.
A tapasztalatok (olvasott és ismerősöktől -saját gyerek miatt- hallott) alapján azt gondolom, csak akkor, ha középiskolába is waldorfba küldenéd.
Viszont itt már nagyon kérdés, hogy mi akar lenni a gyerek, merre akar továbbtanulni.
Ha valóban jó képességű, akkor inkább egy sima iskolaváltásban gondolkodnék, hátha az is megoldja a problémát. Waldorfnál jobbnak gondolom az egyéb alternatív szemléletű (esetleg w-os vonalat is képviselő), de a jelenlegi iskolarendszertől nem túl nagy mértékben eltérő iskolát. Nem azért, mert jajjdejó az iskolarendszerünk, hanem azért, mert másfél év múlva is ebben a rendszerben kellene továbbtanulni, és nem biztos, hogy jó lenne kilépni belőle.
Biztosan nem, okos gyereket nem érdemes oda küldeni, mert nem fog tudni visszailleszkedni a közoktatásba és "elveszik" az agya. Továbbá nincs annyi tapasztalata, mint a többieknek, bár elég kevesen viszik ott végig az általánost, általában kilépnek, mikor rájönnek mekkora lemaradásban vannak a valóban jó képességű gyerekeik. Kötni már tudnak, de írni, olvasni másodikban nem, amit mégis, azt is döcögősen. Elszórakoznak, kötnek, fonnak, kirándulnak az erdőkbe, de hatalmas lemaradásban vannak az eltérő tanmenet miatt, majd összecsapják a dolgokat, amikor erre rájönnek és átfutnak amúgy lényeges dolgok felett. Rendkívül kevés elvárás van a gyerekek felé, és a leggyengébbekhez igazítják a színvonalat, hogy náluk senki se legyen különb a többinél(persze ezt kevés szülő tartja be, otthon oktatják a gyerekeket).
Elvileg nem vesznek fel direkt papíros gyereket, de aki eddig megúszta, helyet kap náluk, szóval verekedős, szófogadatlan, karmolós gyerek is lesz, akitől majd idővel megválnak és cserélik egy másik ilyenre.
Ugyan csak alsóról van tapasztalatom több, de szerintem kallódnak ott a gyerekek, a szülők elégedetlenek(a jó képességű gyerekek szülei), a nyelvtanítás sem olyan színvonal, mint máshol, bíznak abban, hogy a gyerekekre passzív helyzetben majd ragad a tudás.. ez jó képességű gyerekeknél is extrém ritka. Az elképzelés kedves, a megvalósítás nem műkődik.
Amennyiben depis a srác, be kell íratni új közösségbe, ahol pozitív élményei lesznek, aztán rávenni iskolán belüli szakkörbe csatlakozásra, ahol nem csak az osztálytársai veszik körül, és barátkozz össze egy osztálytárs anyjával, vidd át magaddal a gyereked is, hogy segítsd a barátkozását!
7es, a gyerekem több barátja is waldorfos, a szüleikkel beszélgetek heti szinten, nekem panaszkodnak, mert az iskolának nem mernek.
Faragnak, ácsolják, festik a termet a szülők, pénzt tolnak az alapítványba, imádkoznak a fényhez a gyerekeik érdekében(áhitat vagy minek hívják) szülőin is van, az epochális rendszer miatt(és az általános felfogás miatt) rettenetesen le vannak maradva elsőben csak nyomtatott nagybetűk, abból sem mind, írásban sem mind, második félévében nem tudják a nyomtatott kisbetűket, a nyomtatott naggyal is küszködnek RÖVID SZAVAKKAL! és akkor még a folyóírás a közelben sincs, nyelvoktatás címszóval dalolnak, cuki játékaik vannak, jókat kirándulnak, szépen körmöcskéznek, jókat énekelnek, a szülőktől sokat várnak, persze kevés bejárást is(nyomást gyakorolnak), és sok a szünet, az épületeik egy része(ismerősöké) romokban. Bent nem segítenek annak, aki nem tud feloldódni, csak lejelentik, hogy "nem találja a helyét" isten ments, hogy ráerőltessenek bármit a gyerekekre.
Tényleg, én nagyon gyerek-érzelem központúnak tartom őket, jót akarnak a gyerekeknek, de ez inkább iskolán kívüli foglalkozási szint. Átjárás esélytelen, most mit kezdjenek harmadikban azzal a gyerekkel, aki egy írott betűt sem tud leírni és nem ismeri az összes nyomtatott betűt sem? Titokban próbálkoznak átjelentkezni, de nem megy, a körzetesbe meg nem akarják íratni, azért(is) mentek waldorfba. Számolással legalább haladnak rendesen, de arra nem figyelnek a nagy gyerekközpontúságban, hogy a gyerek ne nyakig sárosan-vizesen(váltóruha nélkül) legyen kint a hidegben, jó sokat vannak udvaron.
Biztos van, akinek jó, de náluk többet senkit nem hallottam panaszkodni, pedig jópár szülővel beszélek:)
Nagyon köszönöm mindenkinek.
Azèrt írtam a diplomàkat, mert nem szeretnèk tàmadàst a kommentekben, h tanulatlan vagyok, meg megússza a gyerkôc, stb.
Gimnàzium is van, ezt elfelejtettem írni.
Nem tudom, milyen fórumon tudnék mèg èrdeklôdni. Mindenestre nagyon hasznosnak talàltam a vàlaszaitokat, köszönöm szèpen!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!