Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Aki volt már úgy, hogy 1-2...

Aki volt már úgy, hogy 1-2 évet iskolás korú gyerekével külföldön töltött, hogyan sikerült visszatérnetek a magyar oktatási rendszerbe? Elfogadták e a külföldi évet? Mi segített befogadó iskolát találni?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 25. 19:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
En nem voltam szulokent ilyen helyzetben de osztálytársam több is volt az évek alatt. Általános iskolában elfogadtak és velünk folytatta az Ausztriából hazatérő osztálytárs, gimiben viszont egy osztállyal lejjebb kerültek ezek a visszatérő gyerekek. A pontos okot nem tudom, de gondolom megnéztek a rá rendet, hogy mit vettünk már és ok abból mit nem. Nyilván itt már a magyar és a töri inkább ami kérdéses az érettségi miatt.
2021. ápr. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Egy 6 és egy 8 éves gyerekkel költöztünk haza Skóciából közel három éve. A nagy három évet járt kint suliba, a kicsi egyet. Hazatérve a kicsi újra elsős lett, ahogy a kora szerint is lett volna, a nagyot inkább visszatartottuk egy évet, így másodikos lett.

Simán a körzetes suliba írattuk őket. Vizsgát nem kellett tenniük, de utána meg volt gyerek ugyanebben a suliban, akinek kellett, szóval ezt nem igazán értem, min múlt. Azon ment egy kis hezitálás, hogy a kicsinek kell-e a nevtanból igazolás, hogy iskolaérett, de végül elfogadták a kinti "bizonyítványát" (azért az idézőjel, mert ez nagyon nem a mi fogalmaink szerinti bizonyítvány volt), mint igazolást, hogy itthon is járhat suliba.

A gyakorlati része elég simán ment, inkább lelkileg volt nehéz, azért a magyar suli egészen más kategória, mint a brit. :) De belejöttek, jó tanulók, sok barátjuk van, már nem téma, hogy vissza akarnak menni.

2021. ápr. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%
Járt gyerek elötte Magyarországon iskolába ? Amúgy nem biztos hogy minden gond nélkül át veszik mert nagyon más magyarországi rendszer ,mint a német vagy osztrák,angol stb lányom 3 évet járt Magyarországon iskolába most Németországban lakunk itt most végez majd 4 osztályal és itt most Realschuléba megy tovább ha vissza akarnánk menni nem tudna mert teljesen mást tanult mint otthon tanulna .
2021. ápr. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Otthon járt 7 évet, Angliában a 8.-at.

Angliában integrálták az oktatásba mindhárom gyerekünket az életkoruk és az otthoni eredményeik megtekintése alapján.

2021. ápr. 25. 20:59
 5/7 anonim ***** válasza:
17%

2-es vagyok.

Szerintem ha csak egy évet járt Angliában suliba, és most jöttök haza, akkor sokkal jobban jár, ha 8-ba megy. Nyilván észrevettétek, hogy kint egész más a tananyag, és sokkal kevesebb is, mint Magyarországon. Ha ezt nagyon nem akarjátok, lehet vizsgázni, de akkor meg a gimis felvételi is ott van pluszban, az pláne nem tudom, hogyan működik.

Ismertem olyan gyereket, aki Magyarországon negyedikig járt, utána költöztek ki, és ott hetedikbe került az életkora alapján. Nagyon félt, mert azt hitte, két évvel le lesz maradva, aztán ő volt az osztályban a legokosabb, a többiek a szorzótáblát sem tudták.

2021. ápr. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi 2 gyerekkel csináltuk: a kicsi az elsőt itthon járta, utána 2 évet angol suliba, majd itthon mehetett negyedikbe. Magyarból kellett vizsgáznia előtte.

A nagy ötödiket végezte, amikor kimentünk. De nem nyolcadikba ment itthon 2 év múlva, hanem hetedikbe. Magyarból és matekból kellett vizsgáznia.

2021. ápr. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan nem, de a fiam osztályában van most 3 gyerek, akik most jöttek haza külföldről. Elvileg az EU-ban átjárható a rendszer, de persze ez nem igazán van így, mert a tanterv nem azonos. De fel kell, hogy vegyék. Nekik ez a sima körzetes iskola. Mivel magyar nyelvtant és irodalmat nem tanultak, az volt a megállapodás, hogy egy évfolyammal lejjebb folytatják itthon a sulit. De nem tudom, ha a szülők nagyon erősködnek, lehet, hogy mehettek volna a saját osztályukba, de a gyerekeknek jobb így talán. Alsó.
2021. ápr. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!