Ha te, mint szülő nem vagy megelégedve az iskolával, váltanál?
A fő ok az oktatás színvonala.
A másik, hogy viszonylag messze van.
A gyerek amúgy szereti a mostanit. Nem szeretne váltani. Most negyedikes.
Nyilván meg tudnám vele beszélni, hogy miért látom jobbnak a váltást. De azért bizonytalan is vagyok.
Nem. Ha a gyerek szereti és vannak barátai akkor nem váltanék.
Csak akkor váltanék, ha bántják!
Ebben a korban már rémálom egy iskolaváltás, ugyanis nagyon nehéz egy új osztályba, új közösségbe beilleszkedni.
Milyen színvonal beli gondok vannak?
Én hagynám ha vannak barátai, az sokat jelent. Én költözés miatt 4 általános suliba jártam. Így láttam jobb és rosszabb oktatást, volt hogy kedvencvoltam volt hogy ki voltam közösítve.
Rossz tanár lehet Egy jó hírű suliban is. Külön órára tud járni, bár nyilván minek fizessünk ha ott a suli.
A jó közösség nekem nagyon fontos volt, én mindig akkor tanultam jól. Amikor bántottak vagy nem voltak barátaim akkor rosszabb jegyeim voltak.
Több osztályos gimi nem játszik?
Ha a gyerek nem akar váltani, akkor soha, semmilyen életkorban nem váltanék. Sem óvodát, sem iskolát. Maximum akkor, ha más városba költözünk, és lehetetlen a bejárás a régibe.
Az, hogy messze van, az neki lenne indok, tehát ha ő nem akar váltani, akkor lényegtelen.
Az oktatás színvonala, nos, ez felső tagozatban változhat, ill. a könyvből akkor is tanulhat rendesen, ha a tanár keveset ad le, ill. kér számon. Ha idegen nyelvnél alacsony a színvonal, inkább magántanárt fizetnék, hogy abból is tisztességes tudása legyen. Ezt viszont lenyeletném vele: megértetném vele, hogy azzal a feltétellel maradhat ebben az iskolában, hogy amiből én fontosnak tartom, abból különtanárhoz jár.
Amúgy ezerszer nagyobb kárt tud okozni, ha agyonstresszeli magát a magas követelmények miatt, mintha kevesebbet tud abból az eleve felejtésre ítélt adathalmazból, amit a közoktatás 12 éve alatt a fejébe akarnak verni. (Mondom ezt egyetemet végzett emberként.)
Az oktatás színvonala miatt csak akkor váltanék, ha az nem éri el az átlagos szintűt. Ugyanis egyetértek Goldmund73-al, elég kevés dolognak lesz tényleges haszna a továbbiakban, többet jelent egy stresszmentes, nyugodt suli, ahol átlagos szinten meg lehet tanulni a tananyagot. Én versenyistállóba nem vittem volna a gyerekem, pont jó volt a kisvárosi suli, simán felvették a gimibe, ahová vágyott.
Kérdező, te mi alapján döntöttél úgy, hogy alacsony a színvonal? Eddig ez miért nem tűnt fel? Szerintem ugyanis, hogy milyen az oktatás színvonala az az iskola felvételi eredményei és a kompetenciamérés eredményei alapján eldönthető, de ezek az adatok már akkor is nyilvánosak voltak amikor iskolát választottál.
Úgy, hogy a gyerek szereti az iskolát, negyedikben csak akkor váltanék, ha "eggyel feljebb" lépnénk a gyerekkel. Tehát mehetne kisgimibe, 8 osztályosba.
Ha ez nincs, akkor még 2 évet kihúznék, és 6osztályosba küldeném.
Nálunk tudva lévő, hogy a felső harmat gyenge. Így abszolút cél majd a 6osztályos. Mehetett volna kisgimibe is, de szeretjük az iskolát, a tanítónéniket. A gyerek szeret ide járni, nem kockáztatnék meg egy rosszul sikerült váltást. Hiszen mi van, ha annyira megviseli a számára szeretett, jó légkör elvesztése, hogy nem akar tanulni? Megutálja a sulit, motivációját veszti... onnan akkor hiába jobb a másik iskola, ha a gyereket ez pont nem érdekli.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!