Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Elsős gyereked tanult már...

Elsős gyereked tanult már betűt a suliban?

Figyelt kérdés

Az én fiamék csak rajzolgatnak minden órán. Nem tanultak eddig semmit.

Kissé fura nekem.

Mikor kezdik a betűket tanítani?



2020. szept. 12. 10:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Majd elkezdik, ha megvannak az alapok. Munkatársnőm lányáék is valamikor október közepén kezdtek el megtanulni írni. Addig az alapokat csinálták. Rajzolgattak, meg a vonalakat tanulták húzogatni. Ez ún. betűelőkészítés. Ha normál iskolába jár (tehát nem Waldorf, meg ilyenek), akkor elvileg karácsonyra már fog tudni olvasni. Ha még az az elv van, amit még én ismerek.
2020. szept. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Rég volt már nekem az első osztály, de emlékszem, hogy mi sem kezdtünk egyből betűkkel. Először is meg kell szokni az iskolát, ami egy 6-7 éves gyereknek nem kis folyamat, tehát fel kell őket készíteni a tanulásra.
2020. szept. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%
Először ceruza fogás, formák és vonalak rajzolása nagyban majd kisebben, kéz erősítése (színezés el).
2020. szept. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
"csak rajzolgatnak" ne viccelj, szerinted miből lesz a betűformálás? Először a betű "alkotóelemeit" kell elsajátítani. Ne türelmetlenkedj, tudja a tanító, hogy mit csinál.
2020. szept. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
Nem tanultak még. Van egy külön írás, olvasás előkészítő könyv, azt dolgozzák fel. Én örülök, hogy nem rohannak. Az alapokon múlik minden. Amúgy is kimaradt fél év nekik a járvány miatt, szerintem jó dolog, hogy szépen felkészítik őket.
2020. szept. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
22%
3-mas, elvileg ezeket már az óvodában kellett tanulnia a gyereknek. Anyukám, aki óvónő, pont hogy tart ilyesfajta foglalkozásokat is a gyerekeinek. Meg is tanulnak ceruzát fogni, rajzolni, vonalon belül színezni, stb. De sajnos sok óvodában ezt nem tanítják meg a gyerekeknek, pedig fontos lenne.
2020. szept. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
98%

Senki sem rögtön a betűírással kezdte, nem kell aggódni, meg fog tanulni írni a kisfiad!

Jelenleg beszoktatás, az iskolai környezethez és rutinhoz, valamint a terheléshez való aklimatizálás folyik az első osztályokban, tananyagot tekintve az előkészítő szakaszban járunk. A sok rajzos foglalkozás, feladat arra szolgál, hogy erősítse a kéztőcsontokat, ha ez kimaradna, fájdalmas lenne az írás számukra, illetve az íráskép is "torzan" alakulna ki. Sokaknak még ettől is fájnak az ujjacskáik, ezt erősítő és bemelegítő ujjgyakorlatokkal igyekszünk megelőzni. Nálunk a számírás alapjainál járnak a kicsik, álló egyenest, kötő egyenest, átlóvonalakat vázolnak és írnak. A betűírás tanítása is betűelemekkel kezdődik majd el, nem egyből konkrét "igazi" betűket fogsz látni. Ne légy türelmetlen, biztos vagyok benne, hogy te sem egyből a cizellált kis k betűvel kezdtél egyből az iskola második hetében :). Nehéz időszak ez a kicsiknek, rengeteg újdonságot kell megszokniuk a tanuláson kívül is. A tanítók jól bevált módszereket és sorrendet alkalmazva építik fel azt, amit kell.

Üdv: egy elsős tanítónéni

2020. szept. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%

Nem. Színeznek, rajzolnak stb

Az osztályfőnök azt mondta, hogy az első 6 hétben ovisként kezelik őket (hiszen még azok)

2020. szept. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
84%
Vonalakat huznak nalunk is,szineznek. Meg szerencse,mi egy hete tappenzen,en annyit foglalkoztam vele eddig is,hogy a matek konyvet kb most ki tudna tolteni elore. Sokan olvasnak is az osztalyban. Viszont ha oktoberben tenyleg bezarnak a sulik,akkor tuti csuszni fog az iras,olvasas.
2020. szept. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Hát igen , ettől tartok én is, h megint bezárnak a sulik.

Én képtelen lennék megtanítani írni olvasni.

2020. szept. 12. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!