Minden alsó tagozatos gyerek élete egy rohanás?
Ezt most sulin belül értem, valamint a sulin kívüli sulival kapcsolatos dolgokra.
Sosincs idő semmire, suliban nem ér rá enni pl.
Hazajön hullafáradt, lecke nincs kész, mert nem volt rá idő.
Játszani szeretne. Saját dolgaival foglalkozni, de nincs rá ideje, mert még a házit is meg kell csinálni.
Harmadikos.
Ez mindenhol így megy? Vagy nem a megfelelő suliba jár a gyerekem?
Az a baj, hogy igazán nem volt választás. Ez a körzetes iskola. Van még egy a közelben fél óra gyaloglásra, amihez jóval előbb kellene kelni és nem jó hírű suli. A többi iskolához autó vagy bkv utazás kellene. Így a több utazással szintén elmenne az idő. Szerintem a legnagyobb peobléma, hogy itthonra is van még házi feladat. A tanulással nincs gond, kitűnő tanuló.
Amúgy nálunk egy szünet van, amikor ehetnek - reggelizhetnek. Ebéd együtt van, uzsi pedig sokszor a leckeírás miatt nem fér már bele 16 óráig. Szóval ebből max egyet tölthetne játszással. A többi szünetben nem veheti elő a kajás dobozát.
Nálunk is akkor ehet, amikor arra való szünet van. Nem akármikor. Alsóba. Nyilván felső az más.
Sokszor az én 4-dikesem is kifele az iskolából menet eszik, de ő baromi lassú, tehát nem csodálkozom. Nem is csinálok belőle magamnak ügyet. Nagyfiam, akiről írtam, az rögtön suli után megy edzésre. Nála nagyon nem jó, ha 4-kor eszik. Megkértem alsóban a tanárokat , hogy 3-kor ehessen, mert edzésen rosszul lenne. Megengedték. Indokolt esetben szerintem odafigyelnek. Kisebbik fiamnál nem szólok,hisz hazajön, tehát oly mindegy az a fél óra.
Én azt mondom el kell fogadni ami van, vagy pedig ha nem tetszik váltani. Ennyire egyszerű. Egyáltalán nem rosszabb most, mint régen. Az a rossz, hogy atanárok nem fegyelmezhetnek semmivel, ez gáz. De tanulás szempontjából semmi extra. Max mi szülők tesszük azzá, hisz mi az hogy majd szakmunkásba megy a ygerek, neki egyetem kell. Ezáltal toljuk az erősebbnél erősebb sulikba, különórákra stb. Aztán meg panaszkodunk, hogy mennyire le vannak terhelve. Sokan nem veszik észre, hogy az otthoni telefonnyomkodás, számítógépezése ezerszer jobban terheli az agyat, mint a suli. Egyébként 3 gyerekem van, 3 különböző képességekkel, célokkal, így sajnos 3 iskolába járnak. Nem fogom az egyiket szétterhelni azért, mert a másik egy felnőttnél is jobban terhelhető. De a másikat sem fogom visszábbfogni, ha ő szabad akaratából ezt választja és küzd érte. Panaszkodni meg eszemben sincs. Kicsit eltértem, de érezhető, hogy a kérdező a sulit okolja...
Mert nálatok felügyelik, hogy esznek e vagy játszanak szünetben?
Mondjuk az én lányom tuti nem bírná ki fél 11-ig evés nélkül (akkor van a tízóraizó szünet), úgy hogy előtte reggel fél 7-kor reggelizett otthon.
Szóval ő szokott enni általában, de volt rá példa, hogy nem evett. És akkor azt mondta, hogy nem volt rá idő.
Én úgy tudom náluk nincs ott tanító szünetben, nem mondogatja nekik, hogy most tessék enni vagy most nem szabad enni.
Ki kell menni a folyosóra és egy ügyeletes tanár van az egész alsó tagozatra.
Igen, úgy gondolom ha bent vannak a teremben, akkor nem mehet a dobozához - külön helyre vannak téve a tízórais dobozok. De szünetben kint vannak vagy a folyosón vagy az udvaron. És onnan tudom, hogy nem ehet akármikor, hogy még az elején mondtam neki, van a dobozban általában kevés gyümölcs, keksz, ha éhes egyen nyugodtan napközben is belőle. Mondjuk az más ha mellettük van a táska és abban az ennivaló. Itt a táska is ki van pakolva a teremből. De a szünetek se hosszúak, tíz percben amire elpakol, előszedi a következö óra tankönyveit és elszalad a mosdóba, másra ideje se nagyon jut.
Nálunk reggel első szünetben van a reggeli. Ha olyan későn -11 óra- tízóraiznak, akkor lehet meg sem éhezik ebédre és azért nem eszik.
Nálunk nem ilyen az iskolai élet. 2-os és 4-es a két fiam, nem hoznak haza házi feladatot,csak hétvégén.
Enni jut idő.
Harmadikos és elsős fiaim vannak, ugyanoda járnak suliba. 2. óra után van 15 perces szünet, amikor tízóraiznak, de a többi szünetben is van lehetőségük enni. A nagyobbik már az első szünetben megiszik egy ivójoghurtot (mindkettő itthonról viszi a tízórait és az uzsonnát), aztán a második szünetben megeszi a szendvicsét. A kisebbik elég lassan szokott enni, ő a 2. szünetben megeszi a szendvics felét, következőben a másik felét. Az ebéd sajnos legtöbbször nem valami jó a suliban, és elég válogatósak is, ezért előfordul, hogy alig esznek belőle. Uzsonnázni napközi alatt szoktak, nagyon ritkán fordul elő, hogy nincs idejük megenni az uzsonnájukat.
Elsőben még nincs annyi lecke és tanulnivaló, hogy otthonra is maradjon, a kicsi néha hétvégére kap valamit, amit kb. 5 perc alatt megcsinál. A nagyobbik fiam viszont már szokott hazahozni leckét, főleg azon a napon, amikor napközi alatt szakkörre megy. De ez se sok, nem kell órákat tanulnia sem.
Nekünk két rohanós napunk van, amikor úszni viszem őket, és 7-re érünk haza. Utána leckeírás a nagynak, egy kicsi idő még szokott maradni neki is játszani. A többi nap elég laza most még. Nem szoktak elfáradni, hihetetlen energia van bennük.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!