Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 3 honapos terhes vagyok es...

Ildiko 455 kérdése:

3 honapos terhes vagyok es fel eve nincs munkahelyem a tb nekem kell fizetnem?

Figyelt kérdés

2017. jún. 19. 09:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem születik meg a baba,addig igen.Utána gondolom igényelni fogod a gyes-t,azzal automatikusan míg kapod,jogosult leszel az egészségügyi ellátásokra,nem kell magad után tb-t fizetni.Viszont nem elég mostantól fizetned,hanem a NAV visszamenőleg is kérni fogja a kifizetést.
2017. jún. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
így van. Az utolsó munkanapod után 45 napig volt még passzív tb-d, a 46. naptól kell fizetned (ha a munkaviszonoyd fennált 45 napig).
2017. jún. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Menj be a NAV-hoz, mindent elmondanak.
2017. jún. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ez az oep hatásköre, nem nav. Eressz meg egy telefont az oephez, hogy ne szaladgálj terhesen feleslegesen.
2017. jún. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
De a NAV-é, mert oda kell fizetni magad után a TB-t, ha nincs munkaviszonyod, a tartozás halmozódását is ők tartják nyilván és ők hajtják be szükség esetén. Bizony, hogy a NAV ügyfélszolgálatra kell menned.
2017. jún. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
Mi is ezt intézzük épp, kb ugyanez a helyzet, csak én hosszabb ideje vagyok itthon. Mi az OEP-hez mentünk, mert ez tűnt logikusnak, de átküldtek a NAV-hoz, állítólag nagyjából egy éve már hozzájuk tartozik a TB-vel kapcsolatos ügyintézés. Ma megyünk este, ha gondolod, kérdező, leírom, mi volt. :)
2017. jún. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
10 évvel ezelőtt fizettem magam után, már akkor is a navhoz kellett menni.
2017. jún. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%
A NAV-nál kell intézni, 1000%. Amúgy OEP már nincs is, átnevezték NEAK-ra (Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő).
2017. jún. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%
Pénteken még volt OEP... :D
2017. jún. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Minél hamarabb kezdd el intézni,mert terhesen rengeteg vizsgálatra kell járni, mindenhol néznek jogviszony ellenőrzést és mindig a fejedhez fogják vágni hogyvejnye-bejnye piros a lámpa. Tavaly ugyanez volt velem, terhes lettem és akkor derült ki hogy hiába fizettem egy ideje az aktuális honapokat, visszamenöleg volt elmaradásom ezért piros voltam a rendszerben. Mentem a nav-hoz, kifizettem.mindent de így is 2 hónapba telt elintézni hogy zöld kegyek mert a nav és az oep nem kommunikál rendesen egymással, a nyilvántartás egy rakás f#s. Addig naggyon kellemetlen volt az orvosnál mindig magyarázni a bizonyítványom. De ha 3 hónapos terhes vagy akkor már sokszor kellett orvoshoz kerüljél, eddig ez nem.derült ki?
2017. jún. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!