Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jelenleg gyeden vagyok fiammal...

Jelenleg gyeden vagyok fiammal aki ebbe a honapba 1 eves. Gyed mellett teljes munkaidobe lehet dolgozni?

Figyelt kérdés
Iden augusztusba fog szuletni a masik baba.valoszinu hogy aug.kozepe korul mert programozott csaszar lesz.addig is par honapot szeretnek dolgozni
2017. febr. 6. 14:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Igen,teljes munkaidőbe lehet egész gyed alatt már. Ha ekkof a baba még csak 5hónapos,akkor is. Nálunk pl még nem lesz 5hónapos se,mikor párom átveszi a gyedet,mert én 28nappal a szülés várható ideje előtt megkértem a csedet,a baba pedig előbb született egy héttel.
2017. febr. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt.sajnos meg nincs munka de keresek.nehezen jovunk ki s ezerz szeretnek par honapot dolgozni.ha meglesz a kisteso akkor ugyse tudok megint dolgozni.valami konnyu munkat kelene addig is talalnom mivel veszelyeztetett terhes vok.ferjemet sajnos most rugtak ki mert mutetek elot all s regota volt tappenzen.remelem sikerul valami munka
2017. febr. 6. 14:47
 3/14 anonim ***** válasza:
A lényeg,hogy szülés napján biztosított legyél és az nap legyen meg az egy év munka két év alatt. Ha már régóta passziv gyedet kapsz,akkor az lehetséges,hogy nem számít bele munkának,de ezt nem tudom,utána kell járni.
2017. febr. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Aktiv gyeden vagyok.nem rugtak ki.a munkaltatom utalja minden honapba a gyedet.tehat fogom a csedet is kapni.az a lenyeg itt hogy nehezen jovunk ki ebbol s gyed mellett szeretnek dolgozni
2017. febr. 6. 18:33
 5/14 anonim ***** válasza:

Azt írtad nincs még munka,ebből az jött le,hogy passzív gyeden vagy.

Miért nem oda mész vissza akkor,ahonnan gyeden vagy?

2017. febr. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Oda nem tudok menni most baba melet.mivel 3 muszak s gyarba ami nem konnyu.mikor terhes lettem akkor mindgyart ki irt az orvos mivel veszelyeztetet terhes voltam.tehat nem gyarba mennek hanem valami konyeb munkat ahol nincs 3 muszak.
2017. febr. 6. 18:38
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha amúgy is veszélyeztetett vagy, menj el tp-re. Kiveszel pár nap szabit, és mehet a tp.

Igy azért terhesen kevés az esély hohy találsz állást még ideiglenesen is.

2017. febr. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Mar elozo terhessegemnel kivettem a tapoenzt mivel elejetol tp n voltam.a szabijaimat meg ki irtak a gyed vegeig.csak ha talalbak konnyu munkat az lenne megoldas.pl cukraszdaba
2017. febr. 6. 19:07
 9/14 anonim ***** válasza:
A tpt nem lehet kivenni. A lényeg hogy max 1 évet lehetsz folyamatosan tpn ill. összeadva lehetsz annyit. De neked már az előzmény tp nem számít a figyelembe veendő időbe. Mivel folyamatos a biztosítottságod ahogy az előző is írta szakítsd meg a fizu nélkülidet majd menj tpre. Így kapod a tp+gyedet. Sajnos arra valóban kevés esély van hogy terhesen munkát kapj ráadul csak pár hónapra. Amúgy a munkáltatódnak vissza kellene vennie csak hát elég kiszúrás lenne a többiekkel mindig átszervezni hogy mondjuk te mindig nappalos legyél, úgyhogy én inkább a tp+gyedet látom megoldásnak és egyszerűbbnek.
2017. febr. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat.mar ertem mit irtatok a tp vel kapcsolatba.utana jartam oep nal is s munkahelyemen is.mondtak munkahelyemen hogy irjak egy nyilatkozatot hogy lemondok a fizu nelkuli szabijaimrol.tehat azt megszakitjak.menjek el a haziorvoshoz s kerjek tp papirt.de elotte nogyogyasztol kell kernem tp javaslatot.ha megvan a tp papir bekel vinem a munkahelyemre.ugyanis o a kifizetohely
2017. febr. 8. 13:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!