Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha 18 évesen szülök, és még...

Ha 18 évesen szülök, és még nem dolgoztam, de a baba mellett nem is akarok ( nem akarom bölcsibe rakni) akkor milyen pénzügyi támogatásban részesülhetek?

Figyelt kérdés
Sokmindent elolvastam, de még nem teljesen tiszta. Milyen segélyeket igényelhetek? A GYES és a családi pótlékot egyszerre lehet igényelni vagy ez hogy megy? +ti a baba mellett hogyan folytatnátok az iskolát? Esti vagy magántanuló? (Nem kérek kioktatást hogy miért szülök ilyen hamar! Tervezett volt! )
2017. jan. 25. 12:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
53%
A gyes alanyi jogon jár, 30-40 ezret fogsz kapni kb. havonta.
2017. jan. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%
Gyes jár, ami 25ezer és családi pótlék, az azt hiszem 11ezer. A segélyeket szerencsére nem tudom. A suli befejezése pedig a kicsitől fog függeni.
2017. jan. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
92%
Családi pótlékot is kapsz természetesen, de azt már hozzászámoltam a fenti összeghez, tízezer ft körül van.
2017. jan. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
73%
Bár nincs gyerekem, de ettől függetlenül tudom, hogy ha ne dolgoztál, akkor csak gyest kaphatsz a gyerek 3 éves koráig, ami bruttó 28 ezer vmi, nettó 25-26 ezer. És családi pótlék is nyilván jár, az talán 12200. Meg családi adókedvezmény, bár te azt nem tudod érvényesíteni. Ezeken mind ezen az oldalon "tanultam", meg linkeltek már be több olyan oldalt, ahol ez az egész tök szuperül le van írva, de értem, melyik része nem tiszta neked. Furcsán terveztétek a babát, ha ezekkel nem vagy tisztában (még ha ilyen-olyan csavar lenne a történetben, mikor 5 válszló is 6 félét mond, akkor megérteném, de ez így a legegyszerűbb történet).
2017. jan. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!
2017. jan. 25. 12:59
 6/24 A kérdező kommentje:
Van félretett pénzem! Diákmunkázni jártam sokat. Nem várom el hogy az állam tartson el csak kíváncsi voltam!
2017. jan. 25. 13:03
 7/24 anonim ***** válasza:
80%

Ez jó, értékelem a humorodat...

Tervezett gyerek, de azt nem tudod, hogy a következő 3 évben mennyi pénzből fogtok gazdálkodni. Aha... És mégis mit értesz tervezés alatt? Elhatároztátok, hogy gumi nélkül fogtok dugni, és nem baj, ha teherbe esel?

Neked nagyon nincs fogalmad arról, hogy mi a családtervezés.


Amire fixen számíthatsz a következő 18 évben, az a családi pótlék, ami jelenleg egy gyerekre 12 200 Forint.

Mellé kapsz még segélyt, ugyanis a GYES az az. Segély.

28 500, de bruttóban. Olyan 25 ezer körüli összeget visz a postás, de csak a gyerek első három évében.

Onnantól, hogy a gyerek betöltötte a három éves kort, marad a 12 ezer családi pótlék.

Ezen kívül semmi nem jár, ha nem dolgozol.


Az iskola folytatására annyit tudok írni, hogy nem mindegy, hogy milyen iskolát hagytál félbe. Más lenne a válasz, ha érettségi előtt állsz egy gimnáziumban és tovább akarsz tanulni főiskolán vagy egyetemen (hahaha, nekem is van ám humorom...), meg akkor, ha fodrásznak tanulsz valami szakmunkásban, ahol a gyakorlat számít.

2017. jan. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
67%

"Van félretett pénzem. diámunkáztam :DDDDD"-pár gombóc fagyira biztos elég lesz.


Egyébként ahogy már írták, a 26000ft gyest és a 12000 családi pótlékot fogod kapni.

És a 64000 egyszeri anyasági támogatást is megkapod.

Mert ezek sajnos alanyi jogon járnak mindenkinek aki dugni tud...

2017. jan. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
62%
ha tervezted, akkor ezt hogy hogy nem tudod? gondolom pároddal akivel évek óta együttéltek és dolgozik és felelősségteljes (lol) szépen megbeszéltétek, hogy miből éltek meg hárman három évig.
2017. jan. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
33%
Nem értem minek itt köcsögösködni. Nem unjátok? Kérdezett valamit, van rá válasz, kb. 40 ezer, gyes és családi pótlék. Engem tökre nem érdekel, hogy más ember szerint mennyire jó viszonylag fiatalon szülni, nekem is van ismerősöm aki ennyi idősen szült, házasságban, tervezett gyereket, mai napig együtt vannak. Nem 14 éves a kérdező, hogy mindenki ennyire ki legyen akadva.
2017. jan. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!