A GYES-t ki fizeti, a munkáltató, vagy az állam? Miért jó az, hogy jövedelemtől függ, ki mennyit kap?
Még teljesen elméleti a kérdés, nincs gyerekem.
Csak eszembe jutott, hogy ha ez elsősorban a gyerekre költendő (persze háztartás, rezsi, stb. is.), akkor miért számít az, hogy ki mennyit keresett előtte?
Nem jár ugyanaz minden egyes babának az államtól?
Ez ugye akkor releváns, ha az állam fizeti.
Az államnak miért kell ezt figyelembe vennie, hogy az anyuka előtte minimálbéres volt-e, vagy nettó 500-at vitt haza?
Azt nézik, hogy előtte mennyit fizetett be az államnak?
Mert akkor itt sehol sincsenek a gyerek jogai, hogy ugyanazt kapja, amit bárki más.
És ha rendes, teljes család van, tehát a szülők házasok, akkor az apuka is éppúgy hozzájárul a családi kiadásokhoz, a gyerek eltartásához, az ő jövedelmét miért nem veszik számításba sehol?
Azt értem, hogy tovább dolgozik, és teljes bért kap, de ez az egész akkor sem túl korrekt.
Mivel magyarázzák, hiszen ha egy nő akárhogy küzd, de nem képes százezreket keresni, mert nincs mondjuk diplomája, akkor esélye sincs, hogy a gyereket jobb körülmények között nevelje fel?
a GYES ugye fix, ezt többen leírták, és alanyi jogon ez jár mindenkinek - minden szülőnek és babának, jövedelemtől és biztosítotti előzményektől (munkaviszonytól) függetlenül.
A GYED, CSED jövedelem függő és teljesen rendben is van így. Vagy szerinted az volna a normális, hogy mondjuk én, aki 60.000 Ft adót+járulékot fizetek be évek óta az állam kasszájába, kapjak ugyanannyit, mint aki 200.000 Ft-ot fizet be havonta adóra+járulékra?
Az ellátásokból - eltérő törvényi rendelkezés ellenében - az alapjukként szolgáló jövedelem nagyságával arányosan részesülhetünk...ez volna az alapelv. És szerintem ez teljesen korrekt...a baba jogai? értem de akkor ilyen alapon pl adott legyen Félix, akinek az apja éveken keresztül minimálbéren 6-8 órában lógatta a lábát, mint mondjuk portás (elnézést a portásoktól), és megszületik nullára a családi házba, 2 generáció mellé, kéne hogy kapjon azon nyomban egy kis lakást, mint ahogy valaki, nevezzük Gábornak, kap egyet már születésekor a nevére az édesapjától, aki előtte 30 éven át spórolt és 3 műszakban dolgozott érte mondjuk orvosként, hogy a gyerekének ne nulláról kelljen kezdenie? Így volna szerinted igazságos?
a baba az baba, gyerek gyerek, nem tehet róla végül is hogy a családja mit tett...miért nem kapja meg az a lurkó ugyanazt az esélyt?
elvben szép de ugye érted hogy ezt egyik ország államháztartása sem tudná elviselni, így is vért izzad a TB rendszer, hogy azt a mértékű CSEDet, GYEDet kifizesse ami jelenleg jár a szülés mellett - hozzá teszem igen nagyvonalú a rendszer más országokhoz képest...persze semmiségnek tűnik főleg ha közben azt vesszük hogy milliárdokat tapsolnak el Felcsút és egyebek felvirágoztatására, de azért valahol azt látnod kell, hogy egy ennyire kiöregedő társadalom még stadionok nélkül sem nagyon fogja tudni eltartani a nyugdíjasokat, álláskeresőket stb...mit gondolsz miért erőlködnek azon hogy támogassák a gyerekvállalást?
"Ha erre nem képesek, akkor mi lesz abból a gyerekből?"
Valami ilyesmi agyhalott nagyszájú okostojás, mint a kérdező.
"Azt nézik, hogy előtte mennyit fizetett be az államnak?
Mert akkor itt sehol sincsenek a gyerek jogai, hogy ugyanazt kapja, amit bárki más. "
A gyedet nem a gyerek kapja, hanem a szülője,kvázi mintha fizetés lenne. Hiszen a gyed a gyerekvállalás miatti jövedelemkiesést (mert ugye akkor nem tud dolgozni az anyuka) hivatott pótolni. Az nem jutalom a gyerek szülésért, meg plusz segítség amit csak a gyerekre kell költeni, az az anya jövedelme az első 2 évben (a cseddel együtt).
Az meg szerintem normális, hogy függ a jövedelemtől, hisze aki többet tett a közösbe, joga van többet is kapni onnan.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!