Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jelenleg ápolási díjban...

Jelenleg ápolási díjban részesülök. Év végén fogok szülni, és az ápolási díjat vissza fogom mondani a szülés előtt. Több mint 365 napja vagyok ápolásin. Így én igényelhetem majd a csecsemőgondozási díjat illetve a GYED-et?

Figyelt kérdés
2015. júl. 14. 12:45
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Nem állok le bizonygatni a saját igazamat, nyilván Te a számítógéped előtt jobban tudod, hogy én mit hittem, mint én.


Kedves utolsó, köszönöm :)

2015. júl. 14. 13:13
 12/15 anonim ***** válasza:
De mire kapnál Csedet, ha eddig ápolási voltál? Szerintem simán gyest fogsz kapni, az jár három évig.
2015. júl. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ápolási díj alatt nem vagy biztosított, csak eü ellátásra jogosult, mert nem vonnak pénzbeli egbizt járulékot. Éppen ezért nincs olyan jövedelmed, ami pénzbeli ellátás alapja lehetne.

NEm leszel jogosult egyik ellátásra sem (csed, gyed), csak gyest kaphatsz.


Két esetben lehetsz jogosult ezekre:

1. ha jelenleg fizetés nélküli szabin vagy az ápolási díj folyósítása alatt. Ekkor megszünteted a fizetés nélküli szabadságodat, pár napot biztosítási jogviszonyban töltesz (legalább annyit, hogy meglegyen a 365 napod két éven belül).

2. dolgozol annyit az ápolási mellett, hogy meglegyen a 365 napod.

2015. júl. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
77%

Mennyi ápolási díjat kapsz? Dolgozol mellette?

Ha nem dolgozol mellette, akkor csak gyesre vagy jogosult, mint már írták.

Nem vagyok benne biztos, de úgy tudom, hogy a gyes mellett megigényelheted a gyes és ápolási díj közti különbséget is v. van valami ilyesmi. De így nincs értelme a gyesnek. Ha nem dolgozol az ápolási mellett, akkor maradj ápolásin, ne igényeld meg a gyest, mert szerintem az kevesebb.

Amúgy tényleg úgy lehet értelmezni, hogy azt írtad, hogy gyedre 147 ezer forintot kapsz. Az a max. gyed.

Az oep.hu oldalon kapsz hivatalos infókat.

2015. júl. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
GYES jár csak. 25.650 Ft.
2015. júl. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!