Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ápolási díjat vissza kell...

Ápolási díjat vissza kell mondani, gyes esetén?

Figyelt kérdés
Ápolásin vagyok a szülőmme. Jelenleg kisbabát várok és érdekkelne hogy a megszületik a pici vissza kell mondani az ápolásit?

2014. okt. 6. 10:57
 1/4 anonim ***** válasza:
igen... egyszerre sajnos nem lehet a kettőt igénybe venni... a gyest akkor igényelheted majd meg, ha a kezedben lesz a határozat is, hogy elfogadták az ápolási visszavonását... de természetesen visszamenőleg is megkapod a gyest, attól a naptól kezdve, ahogy megszűnt az ápolásid... (ha magasabb az ápolási összege mint a gyes-é én a helyedben nem mondanám vissza... )
2014. okt. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ápolási díj gondolom a sima is több mint a gyes.Így szerintem ne mondd vissza.

Apuka dolgozik?Mert ha nem akkor Ő igényelheti a gyest(nálunk is így van)a baba születésétől fogva.

A baba 1 éves koráig nem dolgozhat,utána akár 8 órában is (gyest is kapja ez mellett).

Vagy esetleg még egy lehetőség,hogy a nagyszülő igényli a gyest (régen ezt csak 1 éves kor után lehetett-ma nem tudom,meg kell kérdezni).

A gyest nem kötik jövedelemhez,tehát lehet mellette más pénz is (pl.nyugdíj stb.).

Az ápolási díj mellett ha van jövedelmed akkor megvonják (idióta állam!)

Valahogy ezek alapján próbáljátok kigondolni.

2014. dec. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Hasonló helyzetben vagyok. Én mindenképp visszamondom az ápolásit költözés miatt a szülés előtt. Azt nem tudom, hogy GYED-et igényelhetek, ha az ápolásit több mint 365 napja kapom? Vagy azt nem igényelhetem?
2015. júl. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
úgymond ápolásiról szeretnél elmenni gyed-re? mert ugye a gyed a kereset 70 vagy 75% tehát lehet kevesebb lenne mint a gyes, vagy éppen annyi, így úgy gondolom felesleges gyed-et kérni 2 év múlva meg újra gyest, ha összegben így is úgy is ugyanannyit kapnál
2015. júl. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!