Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mikor utalja az OEP a CSED-et?

Mikor utalja az OEP a CSED-et?

Figyelt kérdés
2015 jan.20-án szülem és febr.19-én adta le a főnököm az igénylést az OEP-nek BP-en.Még mindig nem kaptam sem határozatot sem CSED-et.Utal hóközben is vagy csak már az áprilisi utaláskor kapom meg én is, visszamenőleg is?Ha hívom őket esetleg megtudom sürgetni őket hogy utaljanak hóközben?
2015. márc. 11. 13:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Utalnak hóközben is, én ahogy beadtam, rá kb 4-5 napra hívták a könyvelőnket, hogy hiányzik egy papír, azt bevittem, rá 2-3 napra meg is kaptam. A határozat később jött. Telefonon, ha jól tudom nem mondanak semmit, maximum személyesen tudod megérdeklődni, hogy esetleg hiányzik valami papír, vagy csak még nem dolgozták fel.
2015. márc. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Miért olyan későn adta le a főnököd?

30 nap az elbírálási idő, szóval március 20ig van idejük...

Igen, utalnak hó közben is.

2015. márc. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Gondolom nem sokkal előtte adta oda neki a kérdező a papírokat. Én is kb. 3 héttel szülés után tudtam leadni az igénylést a munkahelyemen, mert vártuk a TAJ kártyát.

Amúgy 30 nap az elbírásáli idő, ha megvannak vele, utalják is az addigi összeget hó közben is. Úgyhogy kb. olyan jövő hét vége felé számolj vele. És akkor megkapod a Január 20-február 28-ig tartó időszakot.

2015. márc. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
"elbírásáli" Na ezt jó megírtam. :) Szóval elbírálási idő. :)
2015. márc. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!