Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha kiírnak táppénzre akkor az...

Ha kiírnak táppénzre akkor az egy héten egyszeri OKJ-s felnőttképzésre sem mehetek vagy ennek semmi akadálya nincs?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy mennyire van különbség az között, hogy dolgozni nem tudok de az iskolába fél napon keresztüli jegyzetelés megy. Ezt nem kérheti számon tőlem senki sem?

2013. nov. 4. 23:09
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
0%

Sziasztok!


Csak 2 pici adalék, az elhangzottakhoz.


1., Előző babámmal amikor terhes voltam, a sok hányástól, hasmenéstől kiszáradtam, így a 10 héttől veszélyeztetett terhes voltam. A 20. hlt után normalizálódott a helyzet, akkorra már kezdtem hízni is, és nem csak fogyni. Na, közöltem a házi orvossal, hogy jól vagyok, mennék vissza dolgozni. Erre közölte, hogy terhes kismama maradjon otthon, ne ingázzak vidék és Pest között 35 fokos nyári melegben (4 hónap állandó hányás után), és egyébként a TB békén hagyja a kismamákat, mert túl sok a koraszülés, és ezt inkább nem is akarják kockáztatni.


2., Férjeméknél van egy kollega, aki nevezzük nevén tp-csaló. Beteget jelent, majd eltűnik 2-4 hétre és közben a másik munkahelyén (feketén) dolgozik, miközben kapja a táppénzt. Utána jártak, hogy mit lehetne tenni, s az derült ki, hogy az ilyen kivizsgálásnak minimum 1 hónap az átfutási ideje a TB felé történő bejelentéstől. Szóval,mire kiérnének az elenőrök, nincs mit/kit ellenőrizni.


Röviden ennyit. Szép napot és üdv!

2013. nov. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Elég nagy marhaságot irtal utolsó, ugyanis a munkáltatói bejelentésre azonnal, de legkésőbb másnap küldik az ellenőrt, nincs semmiféle egy hónapos átfutási ido. Az ellenőrzés es a büntetés között telhet el egy honap, mivel annak van átfutási ideje.
2013. nov. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!