Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYES-ről táppénzre, hogy...

GYES-ről táppénzre, hogy intézzem?

Figyelt kérdés
most várom a 3. babát,pár hetes vagyok.augusztusban letelt a GYED-em.azóta GYES-t kaptam 2-szer.Mire figyeljek a munkáltatónál,hogy ne tudjon elküldeni,védett legyek,ugyan is gyárban dolgoztam.Milyen jövedelemre számíthatok most a 3.gyerekkel ha a bruttóm 104000ft.
2013. okt. 14. 15:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Mivel gyesen vagy nem küldhet el.Most hogy babát vársz menj el táppénzre,nem küldhet el,de szólj,hogy babát vársz.Annyi gyedet meg tgyást fogsz kapni mint eddig,ha a többi gyerekkel is innen mentél el szülni.
2013. okt. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha táppénzre szeretnél menni, és ehhez az orvosod is partner (tehát hajlandó táppénzre venni), akkor le kell mondanod a GYES-t. Ezzel együtt jelezned kell a munkáltatód felé, hogy attól a naptól táppénzen vagy, és egyúttal írásban be kell jelentened, hogy várandós vagy. Így védett leszel. A táppénz a fizetésed 60%-a. A 91. naptól igénybe lehet venni 3 gyerek után az adókedvezményt. A jövedelmed alapján a férjeddel közösen, mert egyedül nem tudod érvényesíteni. Nem tudom ő mennyit keres, de így valószínűleg nem kell adóelőleget fizetnetek, tehát ennyivel több marad a kasszában. Ha jól tudom, jövőre ez már a járulékból is érvényesíthető lesz.
2013. okt. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Eddig 52000ft-ot kaptam,mert nem kértem a családi kedvezményt,hogy vissza tudjam igényelni 1összegben.mostantól kérhetem majd vagy csak januártól?A férjemnek nincs jövedelme,vagyis bejelentett munkahelye,így rá akarom íratni a GYES-t,hogy attól sem essünk el.Így lehet?
2013. okt. 15. 14:52
 4/4 anonim ***** válasza:
Kérheted mostantól,amint betöltötted a 91. terhességi napot.A férjed kaphatja a gyest,amíg Te táppénzen vagy,de amint megszületik a pici azt vissza kell mondani,mert a tgyás,gyed nem mehet egy családon belül gyessel.És ha megigényeled a családi adókedvezményt utána következő adóbevallásnál még megkapod az első 3 hónapot is visszamenőleg egyben.
2013. okt. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!