Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha kiírnak táppénzre akkor az...

Ha kiírnak táppénzre akkor az egy héten egyszeri OKJ-s felnőttképzésre sem mehetek vagy ennek semmi akadálya nincs?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy mennyire van különbség az között, hogy dolgozni nem tudok de az iskolába fél napon keresztüli jegyzetelés megy. Ezt nem kérheti számon tőlem senki sem?

2013. nov. 4. 23:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nos, ha táppénzen vagy, akkor konkrétan otthon, a bejelentett lakcimeden kell tartozkodnod. A táppénzes papíron rajta van, hogy mikor mehetsz ki. Iskolába se mehetsz.
2013. nov. 5. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Elvileg nem mehetsz. Otthon kell lenned , kivéve az engedélyezett időbeni. Én is felhúztam magam, hogy a gyereket sem vihetném az oviba . A tb nem ismeri el, hogy terhesen nem bírsz vagy mersz dolgozni, csak valamilyen orvosi okkal vehetnek táppénzre, pl. jóslófájások.

Másrészt a tb nem szokott ellenőrizni, csak ha a munkáltatód kéri 15e ft ellenében.

Arra figyelj, hogy ne bukj le, ne hívj mentőt, ne menj orvoshoz másik városban pl. Ezen kívül no para. Élvezd a terhességed, bosszankodj egy kicsit a rendszeren, aztán felejtsd el és éld az életed!

2013. nov. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem mehetsz ki a lakásból, csak a megjelölt időben. Egy ismerősömet a "jóakarója" feljelentette táppénzcsalásért hasonló ok miatt.
2013. nov. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én veszélyeztetett terhességgel vagyok táppénzen.

Munkaköröm miatt,amúgy semmi bajom,csak nem engedtek dolgozni,mert a babára veszélyes.Másik munkát nem ajánlottak fel,azt mondták egyből táppénz.Nagyon nem örültem,mert a pénz az nagyon nagyon kevés így.

Viszont és már régebben elkezdtem estin egy szakképzést,amire alig tudtam járni a munkám miatt(napi 12 óra felett,heti 5-6x)

Én eljárok,mert a táppénzes papíromra úgy van írva(amit utólag kapnak meg mindig),hogy kijárhat 12-16 óráig.(nem délelőttre,orvoshoz is szinte mindig délután kell mennem,kivétel a vérvétel)

A szakképzésre meg egy órakor indulok és fél 6-ra haza érek,tehát majdnem jó is.

2013. nov. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Úristen! Ez most komoly?!?! Mikor az elsőt olvastam, azt hittem csak viccelődik, erre a többiek is hasonlókat írnak!

Én, igaz 5 éve voltam terhes (most is az vagyok), de akkor kb. 4 hónaposan kiírattam magam táppénzre. Semmi indoka nem volt, csupán az, hogy rühelltem az akkori munkahelyem. Utána éltem, mint hal a vízben. Eszembe se jutott, hogy nem mehetek oda, ahova akarok. Kutyát sétáltattam, kirándultunk, más városokba mentünk bevásárolni. Ez a baromság, amit írtatok, abban az időben is így volt, vagy csak mostanában? Most még dolgozok, mert muszáj a pénz miatt, de márciustól otthon leszek, és most sem szeretném azt a két és fél hónapot a négy fal között tölteni!

Kérdező: Én simán eljárnék arra a képzésre. Szerintem a kutya se fog vele foglalkozni, hogy Te mit csinálsz heti egy nap házon kívül. Esetleg a suliban ne híreszteld, hogy veszélyeztetett terhes vagy, nehogy megtaláljon egy "jóakaró"!

2013. nov. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mindig igy volt, utolso. Sosem olvastad el a tappenzes papirt? Siman megbuntetnek tappenzcsalas miatt, ha egy ellenorzesen nem otthon vagy, ha tappenzen vagy.....
2013. nov. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

És aki albérletben lakik, de nincs bejelentve, a bejelentett lakcím meg másik városban van?


Egy kicsit gondolkodjatok mielőtt hülyeséget írtok

2013. nov. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Te gondolkodj, utolsó. A bejelentett lakcímen kell tartózkodni, ha kereső képtelen valaki. Az kepet marhára nem érdekli, hogy te albérletben élsz, vagy sem. Ennyi erővel Pesten a Hiltonban is bérelhetnel szobát albérlet címszóval, miközben hivatalosan Miskolcon élsz. Ha ellenőrzés miatt kimennek, megszivod.
2013. nov. 6. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Gondolkodom, és nem a bejelentett lakcímen kell tartózkodni, hanem azon a lakcímen, amit az orvosnál megadsz.

A bejelentett lakcímnek semmi köze hozzá. Ha Miskolcra vagyok bejelentve és Szegeden élek, akkor evidens, hogy a szegedi dokinak a szegedi címem diktálom be. És ott fognak ellenőrizni is .



[link]



Az ellenőrzés keretében az ellenőrző főorvos jogosult:

 a beteg vizsgálatára,

 a betegdokumentációba betekintésre,

 szükség szerint a beteg szakorvosi vizsgálatra utalására,

 a keresőképtelenség, illetve a keresőképesség tényének megállapítására.


Az ellenőrző főorvos az ellenőrzés keretében jogosult javaslatot tenni a táppénz folyósítás

megszüntetésére is. Ha a beteg a vizsgálathoz nem járul hozzá, vagy a keresőképtelenség idejére előírt

kötelezettségeinek nem tesz eleget, vagy tartózkodási helyét (lakcímét) az elbíráló orvosnak nem jelenti be, illetőleg a gyógyulását tudatosan késlelteti, akkor az ellenőrző főorvos kezdeményezi a

táppénzfolyósítás megszüntetését a táppénzfolyósító szervnél.


Az ellenőrző főorvos az egészségbiztosítóhoz beérkezett keresőképtelenségi adatokat is ellenőrizheti,

szükség szerint a felülvéleményező főorvos közreműködésével is.

Továbbá, az ellenőrző (fő)orvos — a kezelő orvos jelenlétében — a keresőképességet a táppénzre

jogosult személy tartózkodási helyén is ellenőrizheti, tehát a keresőképtelen állományban lévő

személyt az ellenőrző orvos akár otthonában is megvizsgálhatja



Szóval le lehet pontozni, de te tudtad rosszul, és én nem szívnám meg

2013. nov. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Csak akkor nem mehetsz,ha a táppénzes papírra rá van írva,hogy fekvőbeteg.Amúgy meg mehetsz bárhová,a védőnőnek és a nőgyógyásznak kell szólni,ha hosszabb útra mész.Senki nem fogja ellenőrizni,hogy otthon vagy-e.
2013. nov. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!