Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha lejárt a gyesem, meddig...

Ha lejárt a gyesem, meddig van TB-m?

Figyelt kérdés
Szeptember 13-án lejárt a gyesem. Most kiderült, hogy várandós vagyok, ma mennék orvoshoz, de nem tudom, meddig van vagy meddig voltam biztosított gyes által. Valahol 45 napot olvastam, de nem tudom, ez munkanap vagy naptári? Valós egyáltalán? Ha esetleg már nincs, akkor szólnak, vagy csak vizsgálat után közlik, hogy fizessek?
2013. okt. 29. 11:22
 1/3 anonim ***** válasza:
A biztosítás lejártát követően még 45 nap türelmi idő van, ami naptári napban értendő, addig nem szólnak. Ennek lejárta után piros lesz a taj kártyád ezt az orvos látja és figyelmeztet, hogy rendezd a jogosultságot. Valószínűleg nem fogják a vizsgálatnál mondani hogy fizess de rendezned kell hogy legyen biztosításod. Vagy az APEH-nél kell fizetni 6600 ft egészségbiztosítási szolgáltatási járulékot, vagy ha olyan a család anyagi helyzete kérheted, hogy a járási hivatal vállalja át helyetted.
2013. okt. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Akkor jól tudtam, hogy a 45 nap tegnap járt le. Ma nem tudtam elintézni, de holnap megteszem. Csak kérdés, hogy most akkor mi lesz ma a dokinál :/
2013. okt. 29. 11:42
 3/3 anonim ***** válasza:
Havi 6600Ft, egy hónapot utolag rendezett semmi baj nem lesz belőle.
2013. okt. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!