Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mit kell a Gyes kérelem 21-es...

Mit kell a Gyes kérelem 21-es pontjához írni?

Figyelt kérdés
Nem töltöttem ki azt a részt,mivel nem részesülünk semmilyen más ellátásban,(kivéve a párom munkabére:)),erre visszaküldi a papírt 2!hónap után hogy nem töltöttem ki ezt a 21-es pontot,de semmit nem mondtak mit kéne hogy odaírjak.
2013. okt. 21. 21:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Már nem emlékszem mi volt az a pont, de szerintem tölts le a gyes igénylés kitöltési útmutatóját. Ott leírják mi minősül ellátásnak. Lehet nem így van, de szerintem pl a családi pótlék is az, azt meg gondolom kaptok.
2013. okt. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A családi pótlék(hacsak nincs valami cifrább neve)nincs benne a listában.Aug.28.-án járt le a gyedem én 29.-étől igényeltem a gyest,felhívtam az ügyfélszolgálatot ott azt mondták írjam be a gyedet.De miért is írjak be egy olyan ellátást amit akkor már nem kapok.A 21-es pont szó szerint:Amennyiben a kérelmező vagy a vele közös háztartásban élő másik szülő vagy más személy részesül-vagy részesült a 18.pontban megjelölt dátumtól-a tájékoztatóban felsorolt ellátások valamelyikében kérem töltse ki az alábbiakat.
2013. okt. 21. 21:36
 3/7 anonim ***** válasza:

Most megnéztem!

A 26.pontnál vannak felsorolva az egyéb ellátások a tájékozstatóbsn, de a 21-nél ott van, h gyermek után járó pótlékok. Én a családi pótlékot írtam be, elfogadták, nekem szeptember elején járt le a gyed, októberben márgyes-t kaptam.

2013. okt. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)Még jó hogy a telefonba a hölgy a gyedet akarta velem beíratni.Karácsonyra majdcsak elbírálják:))
2013. okt. 21. 22:26
 5/7 anonim ***** válasza:

Szivesen. Remélem így már jó lesz nekik! :)

Ja, egyébként három hét az elbírálási idő, tehát a helyedben én csatolnék egy levelet, amiben hangot adnék a felháborodásomnak, mert nem ülhetnek rajta két hónapig! Így talán kicsit belehúznak!

2013. okt. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Na, akkor lehet hogy ez nálunk is probléma,mert eddig egyszer sem írtam oda mert hát mi másban részesülnék már akkor,a gyed lejárta után egy nappal,és hát eddig nem is volt gond egyik gyerkőcnél sem,most viszont szeptemberben feladott gyes kérvényemre azt írták,hogy 30 nap az elbírálás... és eddig októberben semmit nem kaptam,sem gyes-t,sem határozatot,sem hiánypótlást...
2013. okt. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kérdezz rá szerintem ,hogy mi van a gyes igényléseddel,mert ők maguktól nem fogják elsietni.Nekem is 2 hónap után jelezték hogy hibásan van kitöltve,azért ez túlmegy mindenen.Minek akkor a 30 napos elbírálási idő?Akkor legyen annyi amennyihez az ügyintézőknek kedvük van.Én kérdeztem a telefonba a hölgytől,ha most visszaküldöm megint a papírokat hány hónapot kell még várnom,de csak mélyen hallgatott.Bezzeg ha nekünk kéne akár 1ft-ot is visszafizetni már a végrehajtót is kiküldenék.
2013. okt. 28. 11:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!