Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ki tud segíteni a GYES és...

Beettyy kérdése:

Ki tud segíteni a GYES és GYED összegének kiszámításában?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék érdeklődni, hogy bruttó 220.000 Ft-os havi bérrel, 2014. 04. 07.-es várható szülési dátummal hogy fog alakulni a gyesem és a gyedem? Van kalkulátor de nem hiszem, hogy a valóságot mutatja. Van itt profi bérszámfejtő?


A válaszokat előre is köszönöm


2013. okt. 18. 09:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Örülni kell, annak amit adnak. Nem azért kell gyereket vállalni, hogy a gyerek anyagi többletet hozzon. Mindenki átesik ezen az időszakon, hogy kevesebb bérből kell megélnie.
2013. okt. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
A GYED a fizetésed 70%-a azért biztos gondoltad hogy nem fogsz annyit kapni mintha dolgoznál..
2013. okt. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Teljesen félre értetek! Nem azért vállalunk gyereket, hogy több pénzhez jussunk, ez elég naiv felfogás volna!


Persze mindenki átesik rajta, de míg egyesek otthon laknak anyukával vagy éppen a szülők által vásárolt lakásba, addig mi havi annyit fizetünk a nyomi CHF-re mint amit kapnék amíg otthon vagyok.


Tehát elég tervezhetővé kell tennem az elkövetkező időszakot.

2013. okt. 18. 13:33
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

"Ki tud segíteni a GYES és GYED összegének kiszámításában?"

... ez volt a kérdés! ?

ami a válaszokat tekintve, érthetően meg lett válaszolva.


No Comment...

2013. okt. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
"mi havi annyit fizetünk a nyomi CHF-re mint amit kapnék amíg otthon vagyok. " nem volt kötelező devizában felvenni a hitelt, azzal hogy abban vettétek fel, (de azt ne felejtsétek el hozzáfűzni, hogy mikor felvettétek sokkal kedvezőbb volt, mint ha forint hitelt vettetek volna igénybe!), ....vállaltátok az árfolyamváltozások kockázatát!
2013. okt. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ez szerintem azért normál esetben úgy kellene,hogy kezdődjön, hogy előre megérdeklődöd, hogy nagyjából mennyi pénzre számíthatsz, ha elmész GYED-re.

Lehet,hogy csak én vagyok ennyire óvatos, de eszembe sem jutott volna úgy belevágni,hogy legalább nagyjából nem vagyok képben,hogy mennyivel kapok majd kevesebbet.

Pont azért, mert nem mindegy pl. hogy 80 ezer lesz a GYED-em, vagy mondjuk csak 50!

Már európai országokban még ennyi sem jár. 3 hónapos kora után a gyereknek, lehet szépen visszamenni dolgozni!

2013. okt. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Könnyű okoskodni! mi lett volna ha mindenki előre tud mindent....

Annyira jóleső érzés ez a néhány kedves gondolat.


Igazából csak ennyi baja van a magyar embernek...

2013. okt. 18. 15:02
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem az államot védem, de nem az állam "csináltatja" az emberekkel a gyerekeket! Tehát mindenki eldöntheti,hogy mikor, mire vállal gyereket. Az állam, még,ha csak minimálisan is, segít. Örüljünk,hogy ennyi is van!

Szerintem már az is nagy előrelépés,hogy megóvják a munkahelyed azzal,hogy kötelezővé tették,hogy visszavegyen a munkáltató!

2013. okt. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Nem értem miért háborodsz fel, hiszen max. gyedet fogsz amúgy is kapni. Semelyik másik országban nem kapnál ennyit a gyerek 2 éves koráig!

Ha pedig ilyen sok a hitel összege és a párod fizuja kevés, akkor nem kellett volna gyereket vállalni, vagy nem kellene az államot szidni, hisz többet kapsz jóval, mint a minimálbér így is!

2013. okt. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Szerintem, Ti elvakultak vagytok! Nem kicsit! Főként rosszindulatú véleményeket adtok! Remélem mindenféle gondok mentes életet éltek, ha már ennyire állam pártiak vagytok:)

Nem tőletek kértem pénzt a gondjaim megoldására.


Azt viszont elfelejtitek, hogy más környező országban jóval többet keresnek az emberek mint itthon. Tudom erre az a válasz oda kell menni dolgozni. Szóval a megértés hiányos! De nagyon!


A segítséget és nem kritikát adó embereknek köszönöm a válaszokat!

2013. okt. 21. 08:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!