Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ti mit tennétek, ha a cég nem...

Ti mit tennétek, ha a cég nem akarná kifizetni a szabadság idejére járó fizetéseteket?

Figyelt kérdés
4 év otthonlét alatt, 67 nap szabim gyűlt össze. Elkezdtem letölteni, de a cég nem akarja kifizetni a fizetésemet. Elég jó pénz volt, és jó most is. Szükségem lenne rá. Tudom, h törvényileg nem teheti meg, h nem fizet. De gyakorlatilag megteszi, mert nem kaptam és nem is fogok bért kapni. mit tennétek a helyemben?

2013. okt. 14. 11:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Munkaügyi bíróság.
2013. okt. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ügyvédhez fordulnék, hogy írjon egy hivatalos levelet a cégnek, hogy pontosan melyik törvény melyik paragrafusa alapján kéne fizetniük.

Ha nem reagálnak, akkor bíróság.

2013. okt. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor is ha évekig eltartana? És munkám sem lenne (bár ugye ki akar úgy dolgozni, h nem fizették ki korábban. )
2013. okt. 14. 11:22
 4/5 anonim ***** válasza:

Nincs összefüggés a per és a munkakeresés között. Elindítod a pert és ettől függetlenül tudsz keresni másik állást.


De szerintem pert a munkáltatód sem akar. Ha elég határozott vagy és ügyvéddel mész, fizetni fognak.

2013. okt. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sem bíròságra, sem ügyvédre nincs szüksèg. Menj e a munkaügyi felügyelöségre, ott felveszik a panaszodat, és kivizsgálják. Sok munkaadò megijed, ès fizet.

Ja, minden megyeszékhelyen van felügyelöség.


:-)

2013. okt. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!