Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Főállású anyaság?! Mit gondolt...

DeAnn kérdése:

Főállású anyaság?! Mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés
érvek és ellenérvek érdekelnének. ha jól tudom, 3 gyerekkel lehet csak főállású, de meghatározott időig

2013. okt. 13. 15:52
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Szép dolog ha nagy a család. De megélhetésre, család fenntartására nagyon kevés. Ha tehetném én is lennék főállású anya, egészségügyi dolgok miatt már nem lehetek. De ehhez kell egy viszonylag nem rosszul kereső férj. Vagy egy anyagi alap. A legkisebb gyerek 8 éves koráig lehetsz főállású anya.
2013. okt. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem is jó, de kell egy nagyon jól kereső férj.

A gyerekeknek jó, főleg amíg ovisok.


Egyetlen "bajom" van vele, vagyis én egy okból nem lennék főállású anya: már 6-8 év kihagyás után is nehéz visszamenni dolgozni vagy munkát találni, de több mint 12 év után lényegében lehetetlen.

2013. okt. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%
Én gondolkodom rajta. 3 gyereket szeretnénk, még csak 1 van, de felmerült bennem, hogy ezt választom. Még nem tudom. Nem félek attól, hogy nem találok munkát, sokoldalú vagyok, és lényegében még sosem voltam munkanélküli, csak a talpraesettségemen múlt eddig is. Inkább azt fogom mérlegelni, ha eljött az idő, hogy mennyire van kedvem itthon maradni, mennyi időm van, és mennyi tennivaló mellé 3 gyerekkel... majd meglátjuk. Én nem tartom rossz ötletnek, de annyira jónak sem. Az anyagiak rendben vannak mindemellett természetesen. Ha úgy alakulna valamiért, hogy nem mindegy a fizum, akkor nem maradnék itthon. Egyik oldalról vonzó, hogy rendet tartok, a gyerekeket intézem, stb. és nyugi van itthon mindig, ahogy most is, másik oldalról úgy érzem, megőrülnék, ha nem dolgoznék... nehéz döntés :)
2013. okt. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én azért annyira nem gondolnám jónak. Persze sokat lehetsz a gyerekkel de egy bizonyos idő után már sokkal jobban szeretnek haverokkal lenni mint a szülőkkel. Új iskolai rendszerben már úgyis 4-ig suliban vannak.

Másrészt a jól kereső férj is elveszítheti a munkáját, meghalhat, vagy egyszerűen csak egy válás miatt is megszűnhet a jó fizetés. Akkor hova megy dolgozni az az anya aki 10-15 éve nem dolgozott?

Nyugdíjjáruléka 10-15 évig elenyésző,minimál nyugdíjnál többre nem is nagyon számithat.

De a legnagyobb ellenérvem, hogy a férjemre sem tennék ekkora terhet, hogy az ő keresetén múlik a család sorsa csak.

2013. okt. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
Bennem azért felmerül harminc évesen, lesz-e egyáltalán nyugdíjam, erre én nem is gondolok, nem alapozok rá, most teszek félre...
2013. okt. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen lehet nem lesz de ahol anyuka apuka nyugdíjára is félre tudnak tenni egy keresetből 3 gyerek mellett az azért nem az átlag magyar 3 gyerekes család.
2013. okt. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
48%

Vagy ha nem is egy nagyon jól kereső férj,de legalább hogy ne legyen hitel! Mi most erre hajtunk! Onnantól kezdve ha a családi,anyasági (nálunk 4 gyerkőc van= 89 ezer) + egy minimál-számoljunk 70 ezerrel- nem lenne elég a rezsit (40 ) fizetni + megélni,akkor már valamit nagyon el rontanánk!

Jelenleg a bevételből kijön 75 hitel + a rezsi + volt még egy provi,amit abból fizettünk,amit én kaptam a gyerekekre,de ezt most lőttük ki,jövőhónapban már nem lesz :-)

Szóval értitek! Nekem tökéletesnek tűnik,de mint írtam,hitel nélkül!

2013. okt. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!