Segitenetek GYED ugyben?

Figyelt kérdés

Most kezdtem el ujra dolgozni,van egy 3 es egy 5 eves gyermekem! Szeretnenk 3.kat is!

Mennyi idot kell dolgoznom,hogy GYED-et kapjak? Akkor is fogok kapni ha most 4 oraban dolgozom? Elmehetek rogton a munkahelyemrol ha kiderul hogy terhes vagyok? (Laborban dolgozom,pisikkel,kakikkal,verekkel)


2013. okt. 1. 09:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha eddig is folyamatosan élt a munkaviszonyod, akkor már jelenleg is jogosult vagy a tgyásra-gyedre. A jogosultságot nem érinti az, hogy hány órában dolgozol. Nyugodtan elmehetsz táppénzre akár az első perctől kezdve, az ellátásokat ez annyiban érinti, hogy ha a béred több, mint a minimálbér duplája, akkor a tgyás kevesebb lesz a táppénz miatt, mintha dolgoznál 180 napot. Ha ennyit, vagy kevesebbet keresel, akkor mindegy.
2013. okt. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
4 órás munkaviszonnyal eselyes, hogy a GYES tobb lenne, mindt a GYED.... Mennyi a bered?
2013. okt. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Gyes mellett dolgoztam szinten 4 oraban de fel kellett mondanom marciusban. A gyest juniusig kaptam akkor lett a kislanyom 3 eves.Juniustol szeptemberig munkanelkulin voltam amig el nem kezdte az ovit. Brutto 80-at kapok ami kb.netto 65 lesz.
2013. okt. 1. 20:51
 4/6 anonim ***** válasza:

Táppénzre csak annyi ideig vagy jogosult, amennyi ideje dolgozol. (Ha 1 hónapja dolgozol, és most elmész táppénzre, csak 1 hónapig kapod)


A GYED jogosultság feltételei: "A gyermeket saját háztartásban nevelő biztosított szülő, aki a gyermek-gondozási díj igénylését – a gyermeket szülő anya esetén a szülést – megelőzően két éven belül 365 napon át biztosított volt továbbá az a szülő is, aki terhességi-gyermekágyi segélyben részesült, de a biztosítási jogviszonya a terhességi-gyermekágyi segély folyósítása alatt szűnt meg, feltéve, hogy a terhességi-gyermekágyi segélyre való jogosultsága a biztosítási jogviszonyának fennállása alatt keletkezett. Természetesen, ebben az esetben is, a szülést megelőző két éven belül 365 nap biztosítási idővel kell rendelkezni."

2013. okt. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Koszi szepen!

Most ugy tervezem,hogy 1 evig dolgozom!

Sehol nem talalom,hogy mennyi most a GYED osszege! A netto ber hany szazaleka?

2013. okt. 1. 22:53
 6/6 anonim ***** válasza:
A gyed a bruttó bér 70%-a, nem a nettóért, mert nem ugyanazt vonják gyedből, mint munkabérből.
2013. okt. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!