Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Tgyas-Gyed alapjául melyik...

Tgyas-Gyed alapjául melyik évemet számítják ez esetben?

Figyelt kérdés
Most már teljesen felidegesítettek ezzel kapcsolatban,mert mindenki mást mond,én úgy tudtam a tgyas igénylése elötti évben,(nem a szülés)vizsgálnak 180 napot,és abból is számolják ki az összeget,vana ki azt mondja az összeget a szülés elötti évből számolják..Ha én 2014 január 15-én szülök,és elmegyek 2013 decemberben tgyasra,így akkor a 2012 évemet nézik én úgy gondoltam eddig,a másik dolog pedig hogy én 2013 ban 2 hónapot voltam álláskeresésin-tehát biztosított voltam mert kaptam pénzt is,ez befolyásolja e azt,hogy nekem a 2012 évemet vegyék alapul,mert itt is volt aki azt mondta a 2012 évem törölve,nem is számít,mert itt megszakadt a munkaviszonyom...Kérem csak olyan írjon aki tényleg ért hozzá.Köszönöm

2013. szept. 26. 08:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én is januárban szülök (elején) és a TGYÁSt december közepétől fogom kérni, én meg vagyok győződve róla, hogy 2012-t néznek, mert 2013-nak még akkor nem lesz vége és számolni meg kell ha igénylem. Nekem így logikus, a GYED-nél meg gondolom már 2013-at néznek, mert azt már 2014-ben fogom kérni. Ha valaki tud biztosabbat cáfoljon meg nyugodtan, én így tudtam. (És érdekel is a téma.)
2013. szept. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én picit később fogok szülni, megkérdeztem a könyvelőmet, szerint ha idén igénylem, akkor a TGYÁS-nál 2012, viszont a GYED-nél már 2013 lesz a számolás alapja.

Nem tudom mennyi pénzről van szó, de én úgy oldom meg, hogy december végére tartalékolom a szabadságom és csak január 1-től igénylem a TGYÁS-t. Ha nincs szabi a táppénz is megoldás lehet nálad decemberre. Nem kötelező 1 hónappal a szülés előtt igénybe venni, akár a szülés napjától is lehet.

2013. szept. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én pont hogy elakarok menni,hogy a 2012 évemet nézzék,főleg hogy dec 31-ig van határozott szerződésem,és még elötte el kell mennem,hogy kapjam majd a tgyast és a gyedet is
2013. szept. 26. 11:23
 4/11 A kérdező kommentje:
Most mondta egy ismerős hogy van tb-s ismerőse és megkérdezi...majd ha tudok többet írok,de ha valaki tudja addig megírhatja.
2013. szept. 26. 11:25
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia, mindig sz igénylést megelőző évet nézik, így ha 2013. december 31-ig megkezded a tgyást, akkor az alapja a 2012-es évi jövedelmed lesz.


Mivel még azelőtt megszülsz, hogy vonatkozna rád az új szabályozás, így nem érdekes, hogy voltál munkanélküli, még az egész éves jövedelmedet veszik. Ha több, mint 180 bérezett napod volt, akkor úgy számolnak, hogy az egész éves bruttó jövedelmedet elosztják a bérezett napok számával, pl: keresel évi bruttó 2.000.0000-t, 250 napot dolgoztál, 65 napot voltál álláskeresésin, és 10 napot táppénzen, akkor a tgyás alapja 2.000.000/250 lesz.

2013. szept. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2013. szept. 26. 12:39
 7/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok, légyszi ha megtudsz valamit majd oszd meg itt is, mert én is direkt megyek decemberben, remélem jól tudjuk :).
2013. szept. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Megvan a válasz,ezt egy hozzáértő mondta aki ilyeneket csinál,és ha decben még a szülés elött elmegyünk,akkor a 2012 után számolják a t-gyast,a gyedünket pedig a 2013 ból,mert az igénylés beadása számít és az előző évet nézik,szerencsére a munkanélülim a tygasomat nem befolyásolja ,mert kaptam pénzt arra a 2 hónapra tehát biztosított voltam így nem szakadt meg a munkaviszonyom :),mi szerencsések vagyunk mert máj 11-ig meglesz a baba így az új törvény miatt a régi és az új rendszer szerint is kiszámolják a pénzünket a gyednél így nem járhatunk rosszabbul mert azt kapjuk amelyik szerint több összeg jön ki.
2013. szept. 27. 10:35
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is ezt írtam :D
2013. szept. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Köszönöm a biztos infót! :)
2013. szept. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!