Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Miből számítják majd a GYED-et?

Miből számítják majd a GYED-et?

Figyelt kérdés

A 2012-es évem úgy néz ki,hogy március 20-ig Gyeden voltam,március 21-től Gyesen(2012.03.21-2013.03.20.).


Az idei évem eddig úgy alakult,hogy 2013.03.20-ig Gyesen voltam,21-től veszélyeztetett terhesként táppénzen vagyok.Október 24-re várjuk a 2. babát.


A táppénzt jelenleg a minimálbér után kapom,mert tavaly több mint 180 napot voltam Gyesen.


A TGYÁS-t még idén,de a GYED-et ugyebár 2014-ben fogom majd igényelni.A minimálbérből fogják ezeket is számolni?


A szerződés szerinti bérem egyébként br. 116 ezer Ft.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2013. jún. 7. 10:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy igen. Előre bocsánat,ha tévedek.
2013. jún. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
tgyást a béred alapján, gyedet a minimál alapján (tgyás alapja a minbér kétszerese, vagy a tényleges bér, ha az alacsonyabb), gyedé mbér vagy a szerződés szerinti, ha az alacsonyabb)
2013. jún. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A gyednek a szerződés szerinti bér lesz az alap, mert 2014-ben igényli és a 2013-as évet nézik ilyenkor. 2013-ban viszont csak 3 hónapot volt gyesen.

De! Idén július 1-tól változni fognak a táppénz szabályok és a tgyás, gyed szabályai, így nem biztos, hogy így lesz, hogy a szerződés szerinti béred lesz az alap. Attól függ, miken váltotatnak. 1 hónap múlva többet tudunk mondani.

2013. jún. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

13:17, jajjj.

Márciusig 20-ig gyesen volt, utána táppénzen... nincs bérezett napja, egy darab sem. Az idei alapján nem lehet számolni.

Ha nincs 180 bérezett napja, akkor tgyásnál minimálbér kétszerese, ha a tényleges bére ezt nem éri el, akkor tényleges bér. A kérdezőnél nem éri el, tehát a bére lesz az alap.

Gyednél minimálbér, ha nincs 180 nap, ha ezt nem éri el a szerződés szerinti bér, akkor az az alap. Nála meghaladja, tehát minimálbér. Viszont ha marad a kedvezményszabály, akkor mivel neki részben tp miatt nem volt 180 napi jövedelme, az előző ellátás alapja lesz a gyed alapja is.

Ha marad a kedvezményszabály.


Egyébként olyan változások lesznek, hogy aki tanult és utána szül, annak 120 napi bérből is lehet számolni, illetve pénzbeli ellátás alapja csak az aktív munkaviszonyban elért jövedelem lehet, tehát ha a 180 nap több munkáltatónál elért jövedelem, akkor is csak az utolsó számít.

2013. jún. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!