Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ebben a helyzetben, jogosult...

Ebben a helyzetben, jogosult vagyok valamire?

Figyelt kérdés

Babát várunk jövő tavaszra,párom dolgozik,viszonylag jól keres.

Én 21 éves vagyok,eddig tanultam,illetve nyaranta dolgoztam,de nem diákmunkát.

Most 15.hetes vagyok,az elmúlt 2 évben nincsen 365 nap ledolgozott időm,és nappali rendszerű képzést sem tudok felmutatni.

Az elmúlt 2 évben olyan 9-10 hónap bejelentett munkaviszonyom van,ezt meg tudom oldani,hogy meg legyen az egy év.


Amennyiben meg lesz az egy év,akkor jogosult leszek valamilyen támogatásra?

Illetve hogyan számolják ki az összeget ebben az esetben?

Amennyiben nem lenne meg az 1 évem,akkor nem kapnék semmilyen támogatást?


Köszönöm


2013. szept. 17. 21:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha szülés pillanatában nincs élő munkaviszonyod akkor sem jár gyed.


Gyes + családi alanyi jogon jár mindenkinek 25 ezer + 13 ezer.

2013. szept. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs meg a megfelelő idő, akkor 12 ezer valamennyi családi pótlék és GYES jár (ez utóbbi 24.500.- ha jól emlékszem fejből), tehát a kettő együtt durván negyvenezer forint. Erre mindenki jogosult, alanyi jogon. Ha munkaviszonyod megvan, akkor más tészta, de a jelek szerint nemigen lesz meg.
2013. szept. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. szept. 17. 21:28
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
Lehet kèrni mèltànyossàgi gyedet. Nem kapod mèg 2 èvre, hanem idõarànyosan.
2013. szept. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Méltányossági gyedet kizárólag akkor lehet kérni, ha van munkaviszonya igényléskor, csak nincs meg a 365 napja. Ha nics munkaviszony, a méltányossági gyed sem jár.
2013. szept. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha meglesz a 365 biztosított nap a szülést megelőző 2 évben, és a tgyás igényléskor vagy a szüléskor van bejelentett munkaviszonyod, akkor jár tgyás és gyed! Ha megvan a 365 napod, de nincs bejelentett munkaviszonyod, mikor szülsz, akkor sajnos, csak gyes jár. A gyes 25.650 Ft.
2013. szept. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha csak a 9-10 hónap munkaviszonyod marad és nincs bejelentett munkád sem szüléskor, akkor is csak gyes jár.
2013. szept. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!