Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Más a Tgyás és a Gyed alapja?

Más a Tgyás és a Gyed alapja?

Figyelt kérdés
Ha az igénylést megelőző év különböző (Tgyás igénylése 2012-ben, tehát a megelőző év 2011, a Gyed igénylés éve 2013, így a megelőző év 2012 ), különböző a két ellátás alapja, ha két évben különbözött a bejelentett jövedelem? Én úgy tudtam, hogy ugyanaz alapján számolják a Tgyást, mint a Gyedet. Mégsem?
2013. szept. 5. 20:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, nekem is más volt! 2011 decemberében szültem, tehát a TGYÁS-t akkor igényeltem, aminek ugye a 2010-es bérem volt az alapja! A GYED-et meg ugye már 2012-ben igényeltem, annak a 2011-es volt az alapja! És a két évben más fizum volt, így másból számolták!
2013. szept. 6. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, más az alapja, mindkettőt külön kezelik, ha az igénylést megelőző évben volt 180 bérezett nap, akkor simán előfordulhat, hogy a tgyás alapja mondjuk 2012, a gyedé meg 2013. A választóvonal július 16 - addig kell megkezdeni a tgyást, hogy ugyanaz az év legyen mindkét ellátás alapja.
2013. szept. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja, és nem a bejelentett jövedelemtől függ, hanem a tényleges jövedelemtől, ha nincsen 180 bérezett nap, akkor nem különbözhet az alapjuk. Tehát olyan nincsen, hogy pl. gyed után tgyásra mégy, aminek alapja a 2011-es bejelentett béred, majd gyedre, annak meg az alapja a 2012-es bejelentett béred.

Kizárólag akkor különbözhet az alapjuk, ha mindkét kérdéses évben volt 180 bérezett nap.

2013. szept. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2013. szept. 7. 08:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!