Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Lehetek egyszerre gyesen és...

Lehetek egyszerre gyesen és egyéni vállakozó is?

Figyelt kérdés
Egyéni vállakozó vagyok, egy boltot üzemeltetek, szeretnénk kisbabát, csak nem tudom ilyenkor hogy van a GYES, GYED? Úgy tudom egyszerre nem lehet mind a kettő, mármint vállakozó is meg Gyes is. Ilyenkor hogy szokott lenni?
2013. aug. 31. 17:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Gyerek egy éves kora után a gyes mellett lehet dolgozni vállalkozóként. De a gyes havi 25 ezer csak.
2013. aug. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A vállalkozást semmiképpen nem szeretném felfüggeszteni sem visszaadni, ebben az esetben nem jár majd nekem semmi az államtól? Még Gyes se?
2013. aug. 31. 17:58
 3/8 anonim ***** válasza:
A gyerek 1 éves koráig ebben az esetben amit írtál nem. Ha betölti az 1 évet igényelheted a GYES-t és mellette folytathatod a vállalkozásodat is.
2013. aug. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha a vállalkozásodban szeretnél aktívan részt venni, akkor gyedet és tgyást nem kérhetsz. Gyes mellett a gyerek 1 éves kora után dolgozhatsz, de csak heti 30 órára jelentheted be magad. 1 éves kora előtt vagy a vállalkozás vagy a gyes.
2013. aug. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
De az apa is mehet gyed-re.
2013. aug. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 mendez ***** válasza:
Én is vállalkozó vagyok. Hamarosan babam fog születni. Gyed-re nem megyek, mert akkor vissza kellene adni a vállalkozásomat. Gyest fogok majd kapni, ami mellett megmaradhat a vállalkozás, de persze akkor adózni kell, mint eddig. Nekem a könyvelőm ajánlott egy megoldást, hogy hogyan lehet az adot csökkenteni (mert ugye pici baba mellett pár honapig úgysem lehet dolgozni).
2013. aug. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Gyes mellett is teljes járulékot kell fizetned, de a Gyest kaphatod.

Tehát főállású vállalkozó maradhatsz csak.

2013. aug. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Gyönyörűséges ***** válasza:
Nalam az a helyzet, hogy van fo allasom es mellek allasban vagyok egyeni vallalkozo, bufe van a nevemen, edesanyam dolgozik benne,o vezeti, neki van iskolaja hozza stb.. Be van jelentve igy nekem jar a gyed es nem kellett atiratni a vallalkozast. Nem tudom segitettem e mert nekem a vallalkozas kiegeszito tevekenyseg a munkahelyem adozik utanam.
2013. aug. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!