Egyéni vállakozó - Hogyan?
Ügyfélkapun lehet igényelni. Nem kötelező már a "kártya" (papíralapú igazolvány).Ha nem kéred egy 10-essel bentebb vagy. Illeték és díjmentes.
Ugyanígy szüneteltethető is, vagy megszüntethető.
Amint visszajön az elektronikus igazolás a nyilvántartási adatokkal meg lehet kezdeni a tevékenységet.
Fenntartási ktg-ek vannak itt inkább, mint induló.
(Bankszámla, könyvelés, járulékok a bejelentéstől számítva ketyeg, stb)
+nem árt tudni, hogy nem minden tevékenység végezhető képesítés nélkül.
januártól lehet valaki KATA adózó, ami sokkal kevesebb járulékot jelent. Még könyvelő sem kell hozzá. Ha a bevétel nem éri el a 6 milliót, simán csinálhatja valaki így is az EV-t. Ha főállásban dolgozik EV-ként, akkor 50 ezret kell fizetni, ha mellékállásban, akkor 25 ezret. Plusz van még az ökormányzatok felé az adó, ami évi olyan 50 ezer max, de önkormányzatfüggő.
Járj utána egy könyvelőnél.
Az átlagemberek nagy része az SZJA bevallását nem tudja megcsinálni, nemhogy egy egyéni vállalkozást könyvelő nélkül elindítani, majd a tevékenységet folytatni, de sok sikert hozzá.
(Egy ilyen kis vállalkozást pár ezer Ft-ért lekönyvelnek, de ha Te valamit elrontassz, amire elég nagy esély van könyvelő nélkül, akkor több százezres bírságokat kockáztatsz)
Ha csak 40 ezer a bevétel havonta, akkor egyáltalán nem éri meg semmilyen vállalkozási forma, de még mindig a KATA a legjobb.
És igen, az előzőnek igaza van, aki ennyire nem ért hozzá, az inkább ne vállalkozzon, vagy kérjen könyvelőtől segítséget, bár ezt már írtam.
4-es és 7-es vagyok. Gondolom nekem szólt a megjegyzésed. Nem vagyok arrogáns és nem is nézlek le. A 4-es megjegyzésemet elsősorban a 2-es hozzászóló ihlette, aki szerint nem kell könyvelő egy KATA-s vállalkozáshoz. Ezzel utána Te is egyetértettél annak ellenére, hogy Te nyilván tudod mennyire nem értesz a vállalkozás indításához, mert ez egyértelmű a kérdésedből. Azt is leírtam, hogy ez nem baj, tehát szó nincs arról, hogy lenéznélek, csak javasoltam a könyvelő igénybevételét.
Egyébként én vagyok a balfék, hogy próbálok itt segíteni, ahelyett, hogy a saját dolgomat csinálnám.
Abban igazad van, hogy a 40 ezer Ft is pénz. DE! Azt is végig kell gondolni, hogy ha pl. a KATA-t választod, akkor az fixen havi 25 ezer Ft adó. Így már csak 15 ezred marad. (Nem beszélve arról, hogy ezt akkor is fizetni kell, ha esetleg egy hónapban csak 5 ezer a bevételed.)Ezen kívül van iparűzési adó, könyvelési díj (ha lesz), esetleg egyéb költségek (nem tudom milyen vállakozás, tehát van-e költség). A fennmaradó 15 ezerből, ha ezekre 10 ezer elmegy, akkor neked marad 5 ezer. Még akkor is megéri dolgozni vele? Én becsülök 5 ezer Ft-ot is, de nem dolgoznék érte mondjuk minden hétvégén (persze nem tudom milyen időráfordítást igényel a vállalkozás).
Ha nem a KATA-t választod, akkor egy könyvelő pontosan elmondja milyen költségeid lesznek.
Az, hogy benzinköltség elszámolható-e attól függ, hogy mi a vállallkozás. Nagyon leegyszerűsítve és általánosítva egy vállalkozás esetében olyan dolgok költségelhetők el, amiket a vállalkozás érdekét szolgálják.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!