Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyit fizet havonta egy...

Mennyit fizet havonta egy egyéni vállakozó az apehnak, tb-re, stb-re? Mennyit kér havonta egy jó könyvelő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Internetes webáruházon gondolkozom, természetesen egyéni vállakozóként, főállásban.

Számolgatom, illetve csak számolgatnám, mennyi is lenne egy alap árukészletre, de ehhez tudnom kellene pár dolgot.

Tudnátok segíteni?

Mennyibe kerül havonta egy jó könyvelő?

Mennyit fizetek a tb illetve az apeh felé?

És mikor jár az alanyi adómentesség?

Köszi!


2010. máj. 28. 21:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Erre nem tudok neked válaszolni. De az alapítással várj még,amíg Orbán kinyög valamit az adóterveiről. Egyelőre csak annyit mond,hogy változtat rajta.
2010. máj. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Még messze van, egyenlőre megpróbálom a lehető legolcsóbb beszerzési forrást megkeresni,mert nem mindegy. Aztán kell könyvelő.

Úgy olyan október tájékán gondoltam lépni.

Csak jó lenne valamit erről bővebben tudni.

Mert szeretném elvinni a két kislányomat a Balatonhoz két napra, még sosem voltak sehol, és nem tudom, belefér e.

2010. máj. 28. 21:39
 3/8 anonim ***** válasza:

ha minimálbérrel jelented be magad, akkor közel 50ezer ft-ot kell fizetned. A könyvelők pedig évi 20.000 ft-tól havi 12.000 ft környékéig kerülnek. Ha sok számlád van stb., akkor lehet drágább. Én most találtam egy nagyon jónak tűnő könyvelőt. 4 gyerekes anyuka emellett, így minden munkának örül. Ha gondolod, akkor írj neki és kérdezz tőle... :) Mankovics Regina gregina@mailbox.hu

Ha a minimálbér duplájával jelenteted be magad, akkor 90-100.000 ft+ a könyvelő, amit fizetsz. Ezen kívül évente nem tudom pontosan hányszor kell iparűzési adót, illetve az előlegét fizetni valamint mi fizetünk még cégautó adót is havonta. Ha van főállásod, akkor viszont egy csomó mindent nem kell szerencsére fizetned...

Én 3 év alatt a 3. könyvelőm fogyasztom. Az első olcsó volt, de ráfizettem vele. Ezért másodjára egy drágát választottam. Ő havi 12.500 ft volt, de gondok voltak vele. Most cseréltem le arra, akit ajánlottam. Ő azt hiszem havi 6000 ft-ot kér most.

2010. máj. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan menjetek a Balatonra. Az önkormányzati választások előtt nem valószínű,hogy tudhatsz biztosat az adóváltozásokról.
2010. máj. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi Mindenkinek!
2010. máj. 28. 22:11
 6/8 anonim ***** válasza:
nem tudom hova valósi vagy én tatabányán a cirkónia kft-t ajánlom, nagyon kedves, korrekt hölgy a tulajdonosa, szakmailag is naprakész, és nem pénzéhes. csomó mindent megcsinált nekem ingyen is én vele könyveltetek
2010. máj. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok én negyedévente mivel áfás vagyok és van főállásom 10-et fizetek.
2010. máj. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Értem, köszi!

Ahogy így számolgatom, ha 300ezres bevételből nekem maradna minden levonás után 100....akkor beszerzési árnál lennék, szóval nem érné meg.

Azon agyaltam, nem e lenne más, ha pl a férjemé lenne a vállakozás másodállásban, és én lennék alkalmazott...

Amúgy Nógrád megye, annak is a legészakibb része, szóval ezért vagyok gondban, mert itt nincs melóhely, ki kell valamit találnom!

Sajna itt mindenki csak segélyből él, és nem akarok beállni a sorba.

2010. máj. 29. 23:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!