Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYES-s anyukát aki 6 órában...

GYES-s anyukát aki 6 órában dolgozik majd kötelezheti a munkaadója a 5 óra,30 perces munkakezdésre?

Figyelt kérdés

Van esetleg valami család védelmi vagy gyeses anyuka védelmi törvény, hogy a 2 éves gyereket ne kelljen hajnalok hajnalán kelteni. Ja, és a bölcsi is csak 6-kopr nyit, szóval nincs hová tenni a 2 éveskét .

Erre vonatkozó jogszabály vagy határozat linkjét kérem szépen,hogy továbbítani tudjam az illetékesnek.

Köszönöm előre is!



2013. aug. 27. 20:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
En ilyen torvenyrol nem hallottam sajnos. Sztem megteheti :(
2013. aug. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, kötelezhet. Nincs olyan törvény sajnos, amit te írtál.
2013. aug. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen. Egyedul tuloraznia nem lehet a gyerek harom eves koraig. "a kisgyermekes anyát munkába állását követően a gyermek 9 hónapos koráig munkaidő-kedvezmény illeti meg szoptatás céljából (6 hónapig napi 2 x 1 óra, utána a 9. hónapig napi 1 óra – ikreknél többszöröződik);

a gyermek nevelésében nagyobb szerepet vállaló szülőt (ez általában az anya), ill. a gyermekét egyedül nevelő szülőt a gyermek 16. évéig pótszabadság illeti meg: 1 gyerek után 2 nap, 2 gyerek után 4 nap, 3-tól 7 nap;

a nő nem kötelezhető beleegyezése nélkül más helységben történő munkavégzésre terhessége megállapításától a gyermek 3 éves koráig;

nem vehető igénybe rendkívüli munkára:

A; terhessége megállapításától a gyerek 1 éves koráig,


B; gyermekét egyedül nevelő férfi a gyermek 1 éves koráig,

C; meghatározott egészségkárosító kockázatok között foglalkoztatott munkavállaló.

E rendelkezésektől érvényesen eltérni NEM lehet.

D; gyermekét egyedül nevelő dolgozó a gyermek 1 – 4 éves kora között csak beleegyezésével vehető igénybe." Ebbol a szabadsag resz mar valtozott, mindket szulonek jar.

Az anyukat senki nem kötelezi a GYES melletti munkavégzésre egyebkent....

2013. aug. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Apuka nem tudja bevállalni a bölcsibe vivést?
2013. aug. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hozzászólásokat! Továbbítottam az illetékesnek.


Nem kötelező a Gyes melletti munkavégzés, de a MUSZÁJ nagy úr.


Sajnos apuka több műszakba jár dolgozni, nem tudja bölcsiben vinni a kis két évest.

2013. aug. 27. 21:47
 6/9 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen törvény. Nem kötelező OTT dolgoznod.

Általában így szoktak trükközni a vállalkozók, hogy ugye kötelező visszavenni az anyukát, de felajánl egy olyan munkakört, vagy helyszínt, amit nem tud bevállalni anyuka, és kénytelen felmondani...

Ez van.

Keress olyan munkahelyet, ami összeegyeztethető a gyerekkel. Tudom, hogy nehéz, de nem igazán tehetsz mást...

2013. aug. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Továbbítottad az illetékeseknek? Mit, hogy jogosan van 5.30kor a munkakezdés??.?
2013. aug. 28. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Keress olyan munkahelyet, ami összeegyeztethető a gyerekkel."


Olyan könnyen írjátok. Gyerek nélkül is nagyon nehéz munkát találni, nemhogy egy 2 éves mellett, próbáltam, nekem nem sikerült, pedig válogatós se vagyok, közben a 2 évesem 3 lett és óvódás, én meg még mindig munka nélkül vagyok :(

2013. aug. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
De jó neked,én ugyanilyen helyzetben vagyok,csak nekem hajnali 3 óra 30-kor kezdődik a munkaidőm.Mi választottuk,,semmit nem muszáj.A gyermek elhelyezését pedig legrosszabb esetben bébiszitterre bízzuk.Dolgozni lehet,de nem kötelező,ha nem tudod megoldani a gyermekfelügyeletet,akkor maradj még otthon vele.
2013. aug. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!