Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed utáni táppénzt ki fizeti?...

Gyed utáni táppénzt ki fizeti? Munkáltató vagy oep? Gondolok itt az első 15 napra.

Figyelt kérdés
Gyed lejárta után szeretnék táppénzre menni 3.pocaklakómmal,nem akarok gyest igényelni,mert gondolom így jobban járok.Ugye lehet ilyet?Ilyenkor a szerződés szerinti bérből számolják a 3.gyerek után járó ellátásokat majd?

2013. aug. 26. 09:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Az elso 15 nap betegszabadsag lenne, amit alapesetben a munkaltato fizet 100%ban. Miutan viszont par eve bevezettek, hogy terheseknek nincs betegszabadsag, csak tappenz, igy az OEP fizeti kezdettol a tappenzt, amihez a munkaltato X szazaleku tappenzhozzajarulast fizet utanad az OEPnek
2013. aug. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írta.

Én is így vagyok, de azt még nem tudom, hogy a 3. baba után járó juttatásokat mi alapján fogják számolni.

Gyest nem tudja valaki más megigényelni?

2013. aug. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát anyám,6 órában dolgozik estleg Ő ?
2013. aug. 26. 10:02
 4/7 anonim ***** válasza:
Nagyszülő nem dolgozhat gyes mellett.
2013. aug. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
akkor nem
2013. aug. 26. 10:07
 6/7 A kérdező kommentje:
bár a párom anyukája,nem dolgozik,csak vmi 20ezres segélyt kap havonta,esetleg Ő ?
2013. aug. 26. 10:12
 7/7 anonim ***** válasza:

Ő sem, mert egyszerre csak 1 segélyt igényelhet.

Nálunk a nyugdíjas nagymama van gyesen.

2013. aug. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!