Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Aki ért a táppénz számításhoz...

Aki ért a táppénz számításhoz tudna segíteni? Tényleg ennyit kellett kapjak?

Figyelt kérdés

Ma kaptam meg az első táppénzes fizetésem, és bevallom többre szamítottam. 63 900-ft-ot utaltak. 2010 augusztusa óta dolgozom a cégemnél, a bruttó alapbérem 150 000ft, erre jön minden hónapban a műszakpótlék és jutalék. Átlagosan 185 000-225 000 között szokott lenni a bruttóm. Július 8-tól vagyok táppénzen, az első hetem szabadsag volt. Bevallom legalabb 72 000 re számítottam, nem nagyon értem miért ennyi. Vagy csak az alapbért veszik figyelembe ilyenkor, a mozgóbér nem számít bele? Kérem, aki tud segítsen! Ja, 9es kóddal vagyok itthon, veszélyeztetettként.

34 hkm



2013. aug. 9. 22:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Táppénznél szerintem csak az alapbért nézik, legalábbis nekem így logikus, de a tgyás, gyednél már átlagolnak előző évből, és te mindjárt elérsz a tgyás-hoz, szóval ha rosszul is kapnád, mire elintézed már tgyást is kérhetsz.
2013. aug. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A tappenz alapja a tavalyi brutto atlagjovedelmed. Es csak annyi napot fizet ki a munkaltato, ahanyrol mar leadtad a tappenzes papirt. En ket hetente kaptam a haziorvostol a papirt, tehat volt honap, h akar masfel het "igazolatlanom" volt havi zaraskor, arra nem kaptam semmit, csak a kov honapban lett kifizetve, de ezert mindig csuszasban volt az elszamolas. (nekem kereken 300 volt a tavalyi atlagjovedelmem es elso honapban 73e huf utalast kaptam...) De ha igy is sem gondolod korrektnek, menj be a tb-be es kerdezd meg, mennyit kellene a munkaltatonak kifizetni!
2013. aug. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
én sem igazán értem a dolgot, nekem a tavalyi bruttó bér 60 százalékát számolják, ami 1497477 Ft, ezt osztják le a ledolgozott hónapok számával, így kaptam első hónapban 70 ezret, utána a családi adókedvezménnyel 79-80-at, szóval ha jól kiszámolom, a havi bruttó fizetésem 120 körül volt, ehhez képest a tiédre nagyon kevés lenne a 63 ezer...
2013. aug. 10. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kb. 80 lesz a táppénzed, ez a 63900 24 napra a táppénz )ugyanis a táppénz naptári napra járó ellátás). Mivel július 8-tól vagy táppénzen, így ez tört havi.
2013. aug. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!