Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Lejár a GYEDem 20-án és a cég...

Lejár a GYEDem 20-án és a cég nem áll velem szóba ahol dolgozom?

Figyelt kérdés
Budapesten egy vezető bankról van szó , nem akarnak visszavenni de ezt csak informálisan közlik. Közöst nem írtam alá és most nem reagálnak semmit. Amúgy is nagyon szemét módon beszélnek velem. Mit tegyek?
2013. aug. 6. 18:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%
Hát sajnos sok mindent nem tudsz...
2013. aug. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

Vissza vissza kell venniük, törvényileg kötelező.

Viszont sajnos szabadságok töltése alatt már ki is rúghatnak.

2013. aug. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%
Melyik bank, megírod priviben? Mert én is az egyik legnagyobb bankban dolgozom, engem visszavettek gyed után, hátha tudok mondani valami okosat.
2013. aug. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Utolsó vagyok...közöst semmiképp nem írnék alá mert akkor nem jár a végkielégítés, ha mégis kirúgnának! Egyébként sokszor azt csinálják, hogy visszavesznek de nincs benne köszönet, kicsinálnak teljesen pár hónap alatt végül te magad mondasz fel. Mikor jelezted először hogy vissza szeretnél menni?
2013. aug. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia, nekem májusban járt le a gyedem (márciusban szóltam nekik először) azóta hiába hívogatom,írogatok a volt munkahelyemnek..

Egyszer értem el őket, akkor azt mondták hogy nyugi, minden oké,hamarosan keresnek a szabadságok miatt hogy hogyan legyen..

azóta semmi..


remélem te sikerrel jársz!


nekem azt mondták ismerősök hogy szerezzek ügyvédet...

2013. aug. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Az nem igaz hogy nem tehetek semmit !!!

Már több kérésemet elutasították és ezzel bizony súlyosan törvényt sértettek !!!

Január óta hajtom az ügyet , időben jeleztem.

Közöst nem írok alá.

Ügyvédre nincs pénzem, próbálkoztam már de olyan összeget kérnek csak a konzultációért amit nem tudok kifenetni.


Mi lenne a normális menete ha visszavennének és kikérném a szabijaimat?

Vegyenek vissza rúgjanak ki másnap. Nincs vesztenivalóm. Nekik igen.

2013. aug. 6. 22:40
 7/11 anonim ***** válasza:
Munkaügyi? (azt hiszem) vagy cég bíróság?.Már nem is tudom hogy hívják,de Ők ingyen foglalkoznak az ügyeddel.
2013. aug. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Munkaügyi Főfelügyelőségre menj be feljelenteni őket, onnan munkaügyi bíróságra fog kerülni az ügy, ha a felügyelőség hatására sem tesznek semmit.
2013. aug. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nézd kérdező, a törvény szerint 30 nappal a tervezett munkakezdés elott, irasban kell tájékoztatni a munkaltatodat arról, hogy megszakítod a fizetes nelkuli szabadsagod es munkába állsz. Nem telefonon, nem személyesen, irasban. Tértivevenyes ajanlot level es kész. Erre koteles válaszolni. A gond az, hogy 20.-ig mar nincs meg a harminc nap.....
2013. aug. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha telefonon nem elérhetőek, akkor azonnal át kell váltani hivatalos, írásos (tértivevényes) levelezésre. A munkaügyi bírósághoz tudsz fordulni. Jogsegély szolgálat létezik, és van ingyenes jogi tanácsadás minden önkormányzatnál is. Közös megegyezést ne írj alá semmiképpen!
2013. aug. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!