Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hány nap szabadság is jár, ha...

Hány nap szabadság is jár, ha visszamegyek dolgozni GYED-ről?

Figyelt kérdés

2009 augusztusában szültem,de ezt az évet már táppénzzel kezdtem,aztán 2011 augusztusában született a 2.babám,és most 2013 aug-ban telik le a GYED.

Tehát:

a 2009-es évre kaptam 21 napot(első gyerek augusztus 27-től)

a 2010-es évre kaptam 22 napot

a 2011-es évre kaptam 10 napot(+1 gyerek augusztus 15-től)

a 2012-es évre kaptam 22 napot

a 2013-as évre mennyit kell kapnom?,ha augusztusig számolják és van 2 gyerek

A gyerekekre nem kapok szabit a TGYÁS és a GYED ideje alatt?Mert elvileg ezek az én alapszabijaim lennének,nem?

Ja és amit még nem értek az az,hogy hogy számolták nekem ezt a csak 10 napot a 2011-es évre?

ez csak 75 nap a 4 évre,ami az alapszabimmal is 4x22 nap lenne,már ez is több,és akkor még nem számoltam a gyerekekre járó napokat és a 2013-as évet!!!

Ezt hogy csinálhatja így a munkáltató?


2013. júl. 30. 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem jár mind a 4 évre az alapszabid. De jó is lenne:)

Az első gyerekednél a tgyás idejére és a gyed első évére jár szabadság.

A 2. gyerekednél már 2011-ben változtattak a törvényen, akik augusztus 1 után szülnek, azoknak a tgyás idejére és a gyed első fél évére jár szabi.

2013-ra időarányosan jár szabi, ha visszamész dolgozni. Gondolom ezt nem számolták bele, mert ha visszamentél dolgozni akkor is kiveheted év végéig.

Gyerekekre is jár szabi gyed alatt. Nekem minden évben meg kellett külön igényelnem a munkahelyen, mikor gyeden voltam. Vagyis egy külön nyomtatványon nyilatkoznom kellett.

2012 előtt a gyerekek után járó pótszabit vagy az anya vagy csak az apa vehette igénybe, erről nyilatkozni kellett. Ha párod vette igénybe 2009-2010-2011-ben, akkor neked nem jár. Ha te kérted akkor neked jár, de párodnak nem.

2012-től jár meg mind a két szülőnek a gyerekek utáni pótszabi.

Két gyerekre 4 nap pótszabi jár.

2009-re és 2010-re még csak 2 nap pótszabi jár.

2013. júl. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A 75 nap számolás teljesen korrekt.

Én 2010-ben és 2011-ben szültem. Nekem 63 nap szabit számoltak.

2013. júl. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

az oké,hogy 2011 aug.1-től behozták ezt a törvényt,de nem szakadt meg a GYED-em,mert mielőtt lejárt volna,megszületett a 2. babám 2011 aug.15-én.eleve nem eshettem bele a felezősbe.

A másik meg,hogy én nem tudtam,hogy a gyerekekre külön meg kell igényelni a pótszabit,erről semmilyen nyomtatványt nem küldtek nekem,ezt lehet visszamenőleg is,mert a férjem sem vette igénybe,mivel neki meg nem volt bejelentett munkahelye.Azt hittem ez automatikusan számolják a többivel együtt.

2013. júl. 30. 16:22
 4/5 A kérdező kommentje:
Ha jól számolok,akkor most 12 napom elúszott gyerekek után?
2013. júl. 30. 16:25
 5/5 anonim ***** válasza:

"az oké,hogy 2011 aug.1-től behozták ezt a törvényt,de nem szakadt meg a GYED-em,mert mielőtt lejárt volna,megszületett a 2. babám 2011 aug.15-én.eleve nem eshettem bele a felezősbe."


Igen, ezért az első gyerek után teljes 1 évre meg is kapod, a második után van a "felezős".


"A másik meg,hogy én nem tudtam,hogy a gyerekekre külön meg kell igényelni a pótszabit,erről semmilyen nyomtatványt nem küldtek nekem,ezt lehet visszamenőleg is,mert a férjem sem vette igénybe,mivel neki meg nem volt bejelentett munkahelye.Azt hittem ez automatikusan számolják a többivel együtt."


Próbáld megkérni a munkáltatót hogy utólag nyilatkozhass. Bár én a törvényben nem találtam meg hogy mi van ilyenkor, de a gyakorlat azt mutatja, hogy ha a munkáltató jóindulatú, akkor belemegy az utólagos nyilatkoztatásba, ha nem, akkor szívás.

Hivatkozhatsz persze arra hogy ez neked jár, meg hogy nekik kellett volna gondoskodni a nyilatkoztatásról ( ők meg arra hogy dehát ők kiküldték a nyomtatványt a többivel együtt) ,csak kérdés, megéri-e?

2013. júl. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!