Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Aki otthonos a TGYÁS GYED...

Aki otthonos a TGYÁS GYED számításban, tudna segíteni átlátni a helyzetet (konkrét adatok lejjebb)?

Figyelt kérdés

Írom az adatokat:

2006. május 1- 2013. március. 13 - munkaviszony, bejelentett 125.000 Ft bruttó

2013. márciustól GYES (csak GYES, mert nem volt munkaviszonyom)

2013. június 1- től GYES + 6 órás munkaviszony (bejelentett 75.000 brutto)


Jelenleg terhes vagyok a 3. babával, 2014. február végén születik meg. A jelenlegi munkahelyemet nem tudom végig dolgozni, elvileg szept 1-től már megszűnik a munkaviszony (nem megyek onnan sem táppénzre, sem szülésire, hanem megszűnik a munkaviszony, tehát onnantól kezdve csak a GYES marad).


Ilyen feltételekkel mennyi TGYÁSra illetve GYEDre számíthatok? OEP-nél nem tudtak semmit mondani (???). Valaki még azt is mondta, hogy esetleg megbeszélhetem a munkáltatóval, hogy maradjak bejelentve náluk szülésig, és ami járulékot fizetnek utánam, azt én fizessem ki nekik, de legalább legyen élő munkaviszonyom... Ha ez az eset áll fenn, többet kapnék?


Bocsánat, ha hosszú voltam, de mondom, hogy az OEPes ügyintéző nem tudott semmi konkrétat mondani :-(


2013. júl. 22. 07:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Én már ott elakadtam, hogy 2013 márciustól miért nem kaptál tgyást és gyedet, mikor előtte volt bejelentett munkád?
2013. júl. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mert csak jövőre fog megszületni a baba (2014), a munkaviszonyom pedig 2013-ra érvényes.
2013. júl. 22. 07:58
 3/7 anonim ***** válasza:

Azt nem értjük, ha 2013. márciusig volt bejelentett munkád, akkor miért csak gyest kapsz, hiszen te írod, hogy csak gyest kapsz, mert nem volt bejelentett munkád, de előtte meg azt írod, hogy volt bejelentett munkád, ráadásul 7 év. Na, mindegy.

Ami a lényeg, hogy most hiába dolgozol, mert a tgyás és gyed igényléséhez bejelentett munkahely kell, vagyis a szüléskor is munkahellyel kell rendelkezni vagy álláskeresési segélyen kell lenni. Ezért mondták, hogy maradj bejelentve a munkáltatónál, bár szerintem ebbe nem mennek bele a munkáltatók, hogy te fizesd magadnak a járulékokat.

Tehát, ha a tgyás igénylésekor vagy szüléskor nem les élő munkaviszonyod, akkor csak gyesre leszel jogosult. Vagy ha jogosult vagy álláskeresési segélyre, akkor menj arra szülés előtt. Bár nem tudom, most volt vagy nem volt munkaviszonyod, 2013. márciusa előtt? Mert egyszer azt írod volt, egyszer meg azt, hogy nem volt.

Egyébként a szülést megelőző 2 évben kell 365 biztosított nap a tgyáshoz és gyedhez.

2013. júl. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A 2. gyerekeddel kaptál tgyást és gyedet, vele vagy gyesen március óta? Kicsit érthetetlen, hogy volt vagy nem volt munkaviszonyod 2013 március előtt.

Ha 2014-ben születik a 3. baba, akkor pont, hogy a 2013-as átlagbért néznék, ha van 180 bérezett nap. De ha szeptemberben megszűnik a munkaviszonyod és nem lesz munkád, akkor pedig munkahely kell a tgyás és gyed igényléséhez!!

2013. júl. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
2006-tól dolgoztam, majd 2008 augusztusában mentem az első gyerekkel, de maradt a munkaviszonyom annál a cégnél. Az első gyerek GYED lejárta után nem mentem vissza dolgozni, mert már úton volt a második baba, de maradtam bejelentve annál a cégnél. 2011-márciusában megszületett a második baba, amiután a GYEDEM 2013 március 6-án járt le. Én akkor vissza akartam volna menni dolgozni, de már nem vettek vissza, így megszűnt a munkaviszonyom azzal a céggel. Így, mivel nem volt állásom, igényeltem a GYES-t, amit márciustól kaptam. Tehát március-és június között nem volt állásom, csak a GYEs-t kaptam a második gyerek után. Aztán találtam egy 6 órás állást, júniusban kezdtem ott dolgozni, és mellette tovább kapom a GYESt is, ami jövő én márciusáig jár (akkor tölti a második gyerek a 3. életévét). Tehát, ha szeptembertől nem lesz állásom, akkor csak ezt 25.000 ft gyest veszik alapul? Az szép lesz....
2013. júl. 22. 13:38
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha szeptembertől nem lesz munkahelyed, akkor tgyásra és gyedre nem leszel jogosult. A 3. babával csak gyest fogsz kapni 3 évig, ha szüléskor nincs munkahelyed.

Ezért javasoltam, hogy szerintem jogosult lennél álláskeresési segélyre, akkor szülés előtt mond le a gyest és jelentkezz be álláskeresésire és onnan igényeld a tgyást majd a gyedet, ha a minimálbér lesz az alap is, akkor is több lesz mint a gyes. Mivel a 365 biztosított napod megvan, így jogosult lennél tgyásra és gyedre, de sajnos az igényléskor kell lennie munkahelynek, vagy álláskeresésin kell lenni.

2013. júl. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. júl. 22. 14:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!