Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Elutasították anyukámat és...

Elutasították anyukámat és nem kaphat gyest? Miért?

Figyelt kérdés

Holnap lesz 2 éves a húgom, és anyukám már egy hónappal ezelőtt megigényelte a gyest. Az államkincstár visszaküldte elutasítva a papírt, hogy nem jogosult rá:O Előtte gyeden volt most 2 évig. Azt mondták, hogy szülés előtt mivel 40-48 órákat dolgozott hetente, és nem 30-at így nem jogosult a gyesre. Illetve azért sem jogosult, mivel az öcsém most márciusban betöltötte a 18. életévét, viszont ő még nappali tagozaton tanul, és kap rá családi pótlékot anyukám.Így már nem számít 3 gyerekes családnak, mivel húgom 2, öcsém 18, másik öcsém 12.

LÉtezhet ilyen?:O A gyes nem alanyi jogon jár?:O Bölcsibe nem tudja adni a kicsit, és vissza sem tud menni dolgozni, mivel 6+2 napos munkarendben dolgozik 3 műszakban!


2013. júl. 17. 14:00
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Én még ilyenről nem hallottam utolsó amit írtál. Én úgy tudtam hogy a gyerek 3 éves koráig jár a gyes.
2013. júl. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet hogy az igénylőpapírt rosszul töltöttétek ki?

Mert arra rá kell írni a munkahelyet és hogy mennyi órában dolgozik a kérvényező. Anyukád lehet beírta a munkahelyét és a heti 40-48 órát. De ha nem megy vissza gyes alatt dolgozni, akkor azt a részt nem kell kitölteni!

2013. júl. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!