Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Elutasították anyukámat és...

Elutasították anyukámat és nem kaphat gyest? Miért?

Figyelt kérdés

Holnap lesz 2 éves a húgom, és anyukám már egy hónappal ezelőtt megigényelte a gyest. Az államkincstár visszaküldte elutasítva a papírt, hogy nem jogosult rá:O Előtte gyeden volt most 2 évig. Azt mondták, hogy szülés előtt mivel 40-48 órákat dolgozott hetente, és nem 30-at így nem jogosult a gyesre. Illetve azért sem jogosult, mivel az öcsém most márciusban betöltötte a 18. életévét, viszont ő még nappali tagozaton tanul, és kap rá családi pótlékot anyukám.Így már nem számít 3 gyerekes családnak, mivel húgom 2, öcsém 18, másik öcsém 12.

LÉtezhet ilyen?:O A gyes nem alanyi jogon jár?:O Bölcsibe nem tudja adni a kicsit, és vissza sem tud menni dolgozni, mivel 6+2 napos munkarendben dolgozik 3 műszakban!


2013. júl. 17. 14:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem valamit nagyon félreértettek...amit írsz, az sem teljesen világos.

Azért utasíthatták el, mert most, hogy visszamenne dolgozni, nem heti max. 30 órában menne, hanem többe (40-48). Nem? Mert akkor nem jár a gyes.

2013. júl. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A helyi családsegítőbe kell elmenni és ott megérdeklődni miért nem kapta meg a GYES-t. Én is úgy tudom, hogy GYES alanyi jogon jár 24.000Ft körüli összeg. Akkor is jár ha nem volt előtte munkaviszony, és akkor is ha előtte GYED-en volt. Személyesen be kell menni, és megkérdezni vagy telefonon felhívni őket. önkormányzathoz, családsegítőhöz is lehet menni. A picire pedig vigyázhatok amíg anyukátok intézi ezeket.
2013. júl. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
egyetértek az első válaszolóval.Azért utasították el,mert jelenleg nem heti 30 órában dolgozik.
2013. júl. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
nem is dolgozik egyáltalán anyukám, otthon van a kicsivel már 2 éve. És nem is tudna visszamenni dolgozni még 30 órában sem
2013. júl. 17. 14:23
 5/12 anonim ***** válasza:
Én úgy értelmeztem, hogy anyuka eddig GYED-en volt, előtte váltott műszakban dolgozott 40-48 órákat. Most szeretne 2 év után GYED-ről GYES-re váltani, mert dolgozni nem tud vissza menni, hisz váltott műszak mellett nem tud pl. délután a piciért menni, vagy ha éjszakás nem tud éjszaka a picire vigyázni. Szóval megoldhatatlan, hogy vissza menjen dolgozni. (amíg nem talál másik munkát) addig szeretne GYES-t kapni, amit nem kapott meg.
2013. júl. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

De, a GYES alanyi jogon jár, kapnia kellene ha a GYED lejárt. GYES mellett dolgozni is lehet valamennyit, de ha jól értem anyukád nem dolgozik.

Valamit nagyon félreértettek! A GYES-nek nincs köze hozzá, hogy hányan vagytok testvérek. Ahhoz sincs, hogy volt-e munkaviszonya. Amúgy a heti 30 óra az csak napi 6 óra, a heti 40 a teljes munkaidő. Nem értem ezt az indoklást.:/

2013. júl. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem kevertetek össze valamit?A gyes alanyi jogon jár.Nem a főállású anyaságot akarta megigényelni?Ott fontos az,hogy a testvérek hány évesek és ha nincs 3 fő 18éves kor alatt,akkor az nem jár.A bölcsibe föl kéne venni,ha vissza megy dolgozni anyukád,de ha nem akar a munkarend miatt,akkor ez a probléma ugyanúgy meglesz 1 év múlva is.Szóval:Nézd meg légyszíves a papírt amit küldtek,mert nekem nem világos,hogy gyes,vagy főállású anyaság.
2013. júl. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Azért nem kap GYES-t mert mert elötte GYED-en volt? Ez szerintem nem így van, mert nekem van ismerősöm aki GYED-után még egy évig GYES-en volt. (Mint ha fél füllel hallottam, volna párhónapja, hogy az új törvény szerint választani kell, vagy 2 év GYED, vagy 2 év GYES. Lehet emiatt valóban számít, hogy nem munkából akar GYES-re menni ha nem GYED után.) De továbbra is fent tartom, hogy van ismerősöm aki GYED- után ment GYES-re és ők megkapták. (kb. félévvel ez előtt)
2013. júl. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem gyest, hanem gyet-et igényelt. Egészen pontosan mi szerepel a gyes elutasításáról szóló határozatban? Nem az a lényeg, mit mondtak, hanem hogy oda mit írtak le.
2013. júl. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%
előbb elírtam: (2 év GYED vagy 3 év GYES (választani kell mert mind a kettőt nem lehet)
2013. júl. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!