Igényelhetek valamilyen segélyt, amíg a 3. babám meg nem születik?

Figyelt kérdés
7 hetes terhes vagyok, és csak 1,5 hónapja dolgozom az új munkahelyemen, de mivel ez elég nehéz, nem fogom tudni folytatni. Táppénz nem megoldható. A kisebbik gyermekem után kapom a GYES-t. Igényelhetek valamilyen támogatást? (mert nem hiszem, hogy lenne olyan munkáltató, aki februárig alkalmazna, nagy szerencse is kell, hogy szezonális munkát találjak, amit terhesen is tudnék végezni).
2013. júl. 13. 11:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2013. júl. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ha már most segélyre lenne szükséged, akkor miből fogod eltartani azt a gyereket, ha már megszületik????
2013. júl. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
semmi rendszer segélyt nem tudsz igényelni.Mamára vagy a párodra nem tudod átíratni a gyest?
2013. júl. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire nincs pénzed, akkor minek akarsz harmadik gyereket? Miböl fogod eltartani, ha meglesz? Ennyire felelötlen hogy lehet egy ember?
2013. júl. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Önkormányzaton érdeklődj utána, jövedelem függő.
2013. júl. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
6%

Lehet, hogy butaságot írok, de mintha lenne olyasmi, hogy a munkáltatónak olyan feladatkört kell biztosítania, ami nem megterhelő kismamának. Ha nem tud, akkor pedig fel kell mentenie a munkavégzés alól, azaz csücsülsz otthon és kapod a fizud. Szerintem nem "kényszeríthetnek" táppénzre. Egyébként a táppénz miért nem megoldható? Segélyre egyébként ne hiszem, hogy játszani tudsz, pláne ha GYES-t kapsz.

Más kérdés, hogy szerintem alapvetően nem teljesen korrekt elkezdeni egy új helyen dolgozni és abban a pillanatban teherbe esni (hacsak nem "baleset" következménye a baba), de ez persze csak privát vélemény és nem is a témához tartozik.

2013. júl. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
14%

Miért kell a kérdezőt bántani???ezt annyira nem értem....

de azt veszem észre,hogy csak itt az oldalon van ilyen "nagy pofája" az embereknek,azért szemtől szembe senki nem merne olyat kérdezni a másiktól,hogy minek vállal gyereket....amúgy sem ez volt a kérdés....

2013. júl. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

7, ha szerinted normalis dolog bevallalni egy harmadik gyereket ott, ahol mar a terhesseg alatt sincs meg a megfelelő anyagi hatter, akkor az a te dolgod. En felvállalom, hogy a gyerekvállalás felelősseg és nem keves pénz.

A kérdésére a választ pedig már megkapta: nincs ilyen segély.

2013. júl. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
7-es vagyok,szerintem is felelősség a gyerekvállalás,csak azt nem szeretem mikor pár sor alapján megítélik a másikat...Mi van,ha véletlen a baba és pusztán az anyagiak miatt nem fogják elvetetni??Vagy mi van,ha minden oké volt anyagilag mikor tervezték a picit,csak jött egy nagy probléma ami miatt most ilyen helyzetben vannak??Szerintem nem hiányzott a kérdezőnek ebben a helyzetben a sok kioktatás!!
2013. júl. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jah, persze, ne vetessuk el anyagi okok miatt, majd ehezik a masik kettővel egyuütt....
2013. júl. 14. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!