Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülést követően igényelhetek...

Szülést követően igényelhetek egyedülálló anyaként valamilyen támogatást? A védőnőm nem segít sajnos! Ha igen, honnan és meddig?

Figyelt kérdés
22 hetes kismama
2009. febr. 5. 13:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Egyedülállóként a juttatások közül arra vagy jogosult amik egyébként is járnak. (egyszeri anyasági támogatás, családi pótlék, TGYÁS, majd GYED, vagy alanyi jogon gyes) A családi pótlék egyedülállóként 1000,- Ft-tal több, illetve apukától gyerektartás jár. Segélyek ügyében az önkormányzat az illetékes. A feltételek megléte esetén egyszeri segély, vagy lakásfenntartási támogatás járhat. A részletekről náluk kellene érdeklődni.
2009. febr. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én már utána jártam. A családid lesz több, 12000 helyett 13700, szóval nem sokkal több. Ezt ugyan ott igényled, mint ha amúgy is igényelnéd, csak szólnod kell, hogy egyedülálló vagy, kitöltesz egy nyilatkozatot, hogy nincs párod, élettársad (de hivatalosan tényleg csak addig jár, amíg egyedülálló vagy, csak sokan nem mondják le, amikor összeköltöznek valakivel).

Más támogatás a gyerek után nem jár sajnos. Pontosabban rendszeres nem. Amíg GYED-en/GYES-en vagy, addig más segélyt nem vehetsz igénybe mert már az is egy segély. Rendkívüli gyermekvédelmi támogatást igényelhetsz évente 2-szer (vagy 4-szer, nem tudom már sajnos), rendszerest majd csak ha már bölcsis/ovis/iskolás, de ez nem pénz, hanem ingyenes étkezés, meg ilyesmik. Illetve igénylehetsz lakásfenntartási támogatást is, ez az egy főre eső jövedelemtől függ. És persze gyerektartás, ha az apa nem adja magától, akkor bizony hosszadalmas procedúra lehet, az én fiam 15 hónapos születése óta egyedül nevelem, és még mindig nem vagyunk a végén, még mindig nem kapok utána egy petákot se.

2009. febr. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!