Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogyan járunk jobban? Mit...

Hogyan járunk jobban? Mit kapok majd? Veszélyeztetett kismama leszek, mennyik kapok majd havonta? Kisbabát szeretnénk! Hozzáértők, mit tanácsoltok? Részletek lent!

Figyelt kérdés
4.éve vagyok a jelenlegi munkahelyemen,bruttó 114.000,-fizetéssel.Van két kamasz gyerekem,a fiam most kezdi a szakmunkásképző utolsó évét,a lányom most kezdi majd a szakközepet.Jelenleg én kapom a két gyerekemre a családi kedvezményt és a családi pótlékot is!Nem vagyunk házasok a párommal!
2013. júl. 9. 17:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Kapsz gyedet, gyest családit meg asszem tgyást is. Mi a kérdés?? "hogy jobb?" nemértem. És azt sem h a veszélyeztetett h jön a családtámogatási ellátásokhoz?
2013. júl. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Arra lenné kíváncsi,anyagilag hogy járunk jobban.Ha továbbra is én kapom a családi kedvezményt mind három gyerekre vagy ha meg osztjuk?Gyedből,gyesből vonnak adót?
2013. júl. 9. 17:28
 3/9 A kérdező kommentje:
114.000,- bruttóval milyen összegek jönnek ki?Azért lennék veszélyeztetett,mert többször vagyok műtve a hasamon és a lábamon,elmúltam 35.éves és veszélyes helyen dolgozom.
2013. júl. 9. 17:30
 4/9 A kérdező kommentje:
Ha kiderül,hogy babát várok azonnal el kell jönnöm táppénzre!Ezért szeretném tudni a várható táppénz összegét!
2013. júl. 9. 17:34
 5/9 anonim ***** válasza:

Mindenképpen úgy jártok jobban ha megosztjátok, hiszen 99ezer forint igényelhető meg összesen!

De a párod keresetétől is függ,hogy mennyit tudtok megigényelni.

2013. júl. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A párom alkalmazott 114.000,- szakmásított minimálbérrel.
2013. júl. 9. 17:59
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha nem vagytok házasok akkor amíg meg nem születik a közös gyerek nem tudja az apa igényelni az adókedvezményt csak te.

De ha a nagyoknak ő az apukájuk akkor azokét igen, csak akkor a családit is neki kell kapnia.

2013. júl. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7-es mi se vagyunk házasok és mégis a párom igényelte meg az adókedvezményt. kérdező akkor jártok jobban ha a párodnak magasabb a fizetése és ő igényli meg.
2013. júl. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2013-tól, ha a felek nem házasok, akkor csak a terhes nő igényelheti meg a családi adókedvezményt, míg a baba meg nem születik. Ezt a legtöbb munkahely be is tartja. Az más tészta, hogy egyes munkahelyek ezt figyelmen kívül tartják és megadják az apának a magzatra is az adókedvezményt, ha nem házasok. Hivatalosan nem lehetne, de figyelmen kívül lehet ezt hagyni.
2013. júl. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!