Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kirúghatnak ilyen indokkal a...

Kirúghatnak ilyen indokkal a gyed ideje alatt?

Figyelt kérdés
Évek óta dolgoztam a munkahelyemen úgy, hogy közben véeztem el az egyetemet. Le is államvizsgáztam, viszont a diplomámat nyelvvizsga hiányában nem kaptam kézhez. Ezt a munkáltatóm tudta és nem sürgette a dolgot. Közben megszületett a kislányom, jelenleg gyeden vagyok vele. Az új főnök tegnap felhívott, és közölte, hogy augusztus végétől felmond nekem, mivel nincs meg a munkakörömhöz szükséges papírom. Ha előbb tudom, hogy ez ennyire sürgős, megpróbáltam volna a nyevvizsgát, így egy hónap altt viszont már esélytelen a dolog. Tudok valamivel időt nyerni, vagy ezt így simán megtehetik? nagyon elkeserdetem most. :-(

2013. júl. 5. 23:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez csak tipp, de szerintem nem, csak akkor, ha visszamész és még mindig nincs meg a papír. De meg kéne kérdezni egy munkajogászt.
2013. júl. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Viszont ha ki akarnak rúgni, előbb-utóbb úgyis megtalálják a módját, ha nem most, akkor, amikor épp visszamennél. Nálunk se vesznek vissza senkit.
2013. júl. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A munkajogász jó ötlet, megpróbálok utánajárni.Ha csak egy kis időt nyernék, talán érnék vele valamit, de én is úgy érzem, hogy ez csak egy jó indok volt...
2013. júl. 5. 23:31
 4/7 anonim ***** válasza:
Amikor szülni mentél, követelmény volt mar, hogy meglegyen a diplomád? Hivatalosan, nem a főnök szerint. Ha a munkaköröd hoz szukseges volt mar akkor is, akkor ki rúghatnak. Ha időközben lett követelmény, akkor nem.
2013. júl. 6. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha tanácsot kérsz, lehet én veszem fel a telefont :)


Az új Munka Törvénykönyve így rendelkezik:


65. § (1) A munkaviszonyt mind a munkavállaló, mind a munkáltató felmondással megszüntetheti.


(2) A felek megállapodása esetén - legfeljebb a munkaviszony kezdetétől számított egy évig - a munkaviszony felmondással nem szüntethető meg.


(3) A munkáltató felmondással nem szüntetheti meg a munkaviszonyt


a) a várandósság,


b) a szülési szabadság,


c) a gyermek gondozása céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadság (128. §, 130. §) időtartama alatt. (128. § A munkavállaló gyermeke harmadik életéve betöltéséig - a gyermek gondozása céljából - fizetés nélküli szabadságra jogosult, amelyet a munkavállaló kérésének megfelelő időpontban kell kiadni)


Tehát te gyeden vagy. Így fizetés nélküli szabin vagy gyermek gondozása céljából. Vagyis nem mondhatnak fel neked. (te felmondhatsz, közös megegyezéssel is meg lehet szüntetni a munkaviszonyt), de a munkáltató általi felmondás NEM LEHETSÉGES.


Ha visszamész dolgozni, akár a gyerek 1, 2 vagy 3 éves korában, onnantól kezdve nem vagy védett, hiába nincs 3 éves a gyerek, mert az új MT. már nem tartalmazza azt, hogy 3 éves korig vagy védett, csak azt, amíg otthon vagy.


Ha mégis felmond, akkor Munkaügyi Bíróság, és nyert ügyed van.


(Teljesen más a munkaviszony megszűnése, ha pl. megszűnik a cég, akkor gyed alatt is megszűnik a munkaviszony, de az a felek akaratától független).

2013. júl. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm a hasznos információkat! Igen, elvileg mindig is követelmény volt, bár arra hivatkoznak, hogy most szigorították ezzel kapcsolatban valamelyik törvényt.De ha gyed alatt tényleg nem rúghatnak ki emiatt, akkor most nekilátok a felkészülésnek,és valahogy megszerzem a diplomámat, mire végetér ez a "védett" időszak. Persze, előtte azért jól körüljárom a témát, hogy tényleg van-e erre esélyem.Csak arról nincs fogalmam, hogy ezt hogyan tálaljam a főnökségnek, nagyon nyuszi vagyok az ilyesmikhez....
2013. júl. 6. 10:48
 7/7 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: ha jól olvasom, van valamilyen telefonszám, ahol kérhetek segítséget ezügyben? Meg tudnád írni, kedves utolsó, hol tájékozódhatnék?
2013. júl. 6. 10:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!