Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogyan müködhet? Mit lehet...

Hogyan müködhet? Mit lehet mit nen?

Figyelt kérdés
2hét múlva lejár a GYED-em,már beszéltem a munkáltatómmal,visszavesznek(2008óta dolgozom ott)csak 3 műszakba,folyamatosba.Kénytelen voltam elfogadni,hogy legyen egy biztos munka azért.Bár igy nem tudnánk rendezni a kis csajunkat.Aki szeptemberben kezdi a bölcsit.Addig kitartanak a szabijaim.És folyamatosan munkát keresek,valami állandó reggelest vagy 8tól 4ig,több helyre beadtam már az önnéletrajzom.Az lenne a kérdésem,ha nem találok munkát lehet előre hoznánk a tesó dolgot,mehetek táppénzre miután lejárnak a szabik?(persze ha elsőre összejönne)-ha nem akkor nagyszülők segitségével rendeznénk a leányzot.Ha néhány hónap múlva teherbe esnék akkor járna a Gyed újra szülés után?Ilyenkor ujra megkell lennie bizonyos munkaidőnek ehhez?

2013. jún. 29. 19:32
 1/5 A kérdező kommentje:
Nem nagyon tudom a szabályokat,mit hogyan lehet......stb.Remélem valaki tudd segíteni.Jó tudni,hogy tervezzünk miként cselekedjünk....stb
2013. jún. 29. 19:37
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, a szabi lejárta után mehetnél táppénzre. De, a munkáltatónak írásban be kell jelenteni, hogy terhes vagy, mert már a szabi alatt is kirúghat.

Igen, járni fog újra tgyás és gyed a gyerek 2 éves koráig, ha a munkaviszonyod továbbra is fennáll. Nem kell bizonyos munkaidőnek meglennie, hiszen a gyed alatt még élt a munkaviszonyod és az a lényeg, hogy ne is mondjanak fel.

2013. jún. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen csak így a minimálbér lenne a gyed alapja, tudtommal.
2013. jún. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jézus, dehogy.

Ahhoz, hogy a minimálbér legyen a gyed alapja, több mint 180 napot kell gyesen lenni. De mivel a Kérdező megy vissza dolgozni szeptemberben, ha addig nem esik teherbe, erről szó sincs. Ha terhes lesz és táppénzre megy, akkor se a minimálbér lesz a gyed alapja. Csak írásban kell a munkáltatónak jeleznie.

Ha táppénzen lesz és azért nem lesz 180 ( új törvény szerint elvileg 120) bérezett napja, akkor a szerződés szerinti bér lesz a tgyás alapja, a gyed alapja pedig a tgyás alapja, vagyis szintén a szerződés szerinti bére.

Ha meg visszamegy dolgozni és meglesz a kellő számú bérezett napja, akkor újból bruttó átlagbért számolnak.

2013. jún. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!Amugy ha írásba bejelenteném hogy kismama vagyok,akkor a szabi alatt elküldhetne.Nem?Vagy pont ezért nem?Nem tudom,hogy az változtt e,hogy táppénz alatt nem lehet kirugni senkit(határozatlan idejű már a szerződésem,tehát véglegesítve vagyok)
2013. jún. 29. 21:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!