Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » PCOS miatti sok apró ciszta...

PCOS miatti sok apró ciszta vs. Terhességi sárgatest ciszta. Működhet együtt a kettő?

Figyelt kérdés
Találtam egy oldalt, ahol a ciszták fajtáiról írnak. Eszerint az egyik ciszta féle (a sok apró) alacsony progi míg magas ösztrogén szintet, viszont a sárgatest ciszta pedig mérsékelten magas ösztro és magas progi szint jellemzi. Terhes vagyok, PCOS-es. Mitől függ, hogy kinél alakul ki sárgatest ciszta és kinéél nem?
2012. ápr. 14. 07:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem működött együtt. :))


36 hetes kismama

2012. ápr. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egyébként a nők kb. 40%-ában kialakul, ha felszívódik, semmit nem jelent.


(És, egy jó tanács, így a 36. hétről: köttesd ki a netet a babavárás idejére. ;)))

2012. ápr. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Még egy (ezt már nem én, hanem a férjem mondta, mert érdekes, amit írtál, és megkérdeztem - ő orvos): ilyenkor az arányok fontosak, okozhatja a sok cisztát a progeszteron alacsonyabb és az ösztrogén magasabb szintje, ha egészséges a terhesség, akkor a progeszteron szint bőven úgy emelkedik, hogy azok a kisebb ciszták akár megszűnnek, míg a sárgatestciszta él és virul, addig, amíg a sárgatest progeszteront termel - majd a lepény megjelenésével ez a funkciója elvész, felszívódik. Ha ezzel gond lenne, akkor lehet szükség progeszteron pótlásra PCOS-ben. Sok nőnek megszűnnek a kis PCO-s ciszták terhesség alatt, pontosan a progeszteron túlsúly miatt. Nekem pl. már előtte megszűntek hála Istennek, csak ezután kezdtünk próbálkozni.
2012. ápr. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hm értem. Akkor végülis remélem, hogy a sárgatest ciszta még sokáig fennmarad. Viszont láttam,hogy van akinél nagyobb, van akinél ksiebb. Nekem 3 napja 14 mm volt.

Azt is olvastam, hogy vigyázni kell,nehogy kidurranjon. Bár nem tudom, hogyan lehetne rá vigyázni.

Neked az tényleg jó, ha még elötte kipukkadtak, nekem nem.

2012. ápr. 14. 08:00
 5/9 A kérdező kommentje:
mármint hogy az nagyon jó, ha teherbe esés elött eltüntek. Nekem sajnos nem.
2012. ápr. 14. 08:00
 6/9 anonim ***** válasza:
És még valami (ha nem unsz még):)): az ilyen hormongondoknál a visszacsatolás rendszere nem működik, azaz a szabályozásnak az a része, amely egy kiugró értéknél visszavesz abból. Ezért a PCOS bizonyos szinten még hajlamosít is erre, mert a terhesség alatt akár a progeszteron is ki tud úgy ugrani, hogy ilyen ciszta legyen az eredménye (a progeszteronpótlás lényege is a kiegyensúlyozott és elégséges eloszlás biztosítása). Jó esetben a terhesség miatti rengeteg progeszteron elnyomja a PCOS hatását, rossz esetben (mondjuk kezeletlen betegeknél) nem tud rajta felülkerekedni - ezért kell a pótlás.
2012. ápr. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Viszont nekem 5-6 centis volt a sárgatest ciszta, eléggé fájt is. A 14. hétre tűnt el. Neked is el fog, és nyugalom, problémamentes babavárást! :)))
2012. ápr. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem unlak még:)

A mérete gondolom hogy a terhesség előrehaladásával nő. Gondolom egy 5 hetesnél nem akkora mint egy 9 hetesnél mondjuk...

2012. ápr. 14. 08:16
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja ez tuti. :))) Az 5. héten volt 3 cm, és a 8.-on volt a "csúcs", 6,1 cm. Utána elkezdett szépen összemenni. :)
2012. ápr. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!