Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kapnak a vállalkozó nők Gyedet?

Kapnak a vállalkozó nők Gyedet?

Figyelt kérdés
Ne haragudjatok ha hülye a kèrdès, de az olyan anyukák akik vállalkozók ( pl. kozmetikus vagy fodrász) akik maguk utàn fizetik az adót azok kapnak GYES-en kìvül valamit, pl GYED-et? Ha nem akkor mibôl tartják el addig magukat míg otthon vannak? Ilyen jól mennek ezek a vàllalkozások?

2013. jún. 24. 18:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Kapnak. Természetesen ha valaki rendesen fizeti a fizetnivalót. NAV-tól kell jövedelemigazolást kérni, és az alapján fogják kiszámolni az összeget.

Amúgy szerintem ne irigyeld az ilyen vállalkozásokat, Magyarországon sajnos marhára nem éri meg. Ők jobban érzik, hogy milyen legombolás megy itt, mint a nagyvállalatok. Még valami: ha kiesik a munkából, és mondjuk egyszemélyes vállalkozás, semmi jövedelme nem lesz.

2013. jún. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem irigylem nem azért írtam ki, csak èn is kozmetikus vagyok, de jelenleg egy raktárnál dolgozom kezdõtõke hiányában, 24 èves vagyok ès nem tudom eldönteni, hogy hogy lenne jobb, visszamenni kozmetikusnak ès kiváltani a vállalkozóit (mert szinte csak ìgy lehet) vagy maradjak egèsz èletemre a raktárnál, elmegyek szülni majd 1-2 èv után aztán vissza, vagy mi legyen :/
2013. jún. 24. 18:47
 3/7 anonim ***** válasza:
EV-nek egyáltalán nem éri meg lenni. Talán kft-nek már igen. Nehéz dió ez. Talán ha a kettőt egymás mellett tudnád csinálni egy ideig meg tudnád teremteni a kezdő tőkét egy vállalkozáshoz. Ha valaki ügyes, és elég kitartó, hajlandó rengeteget dolgozni, a vállalkozás is mehet jól. De ez több év.
2013. jún. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hátha nem feketén dolgozik akkor természetesen igen.
2013. jún. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

De ha vállalkozásod van és úgy mész el gyedre, akkor a vállalkozást szüneteltetni kell, vagy legalábbis te nem vehetsz részt a vállalkozás működésében, ugyanis gyed mellett semmilyen keresőtevékenységet nem lehet folytatni.

Gyes mellett viheted tovább a vállalkozást, ha heti 30 óránál többre nem jelented be magad!

2013. jún. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

persze, jogosultak rá, hiszen a tbj szerint biztosítottak.

Csak arra kell figyelni, hogy KATA-s vállalkozók 81300 ft-os jövedelemmel vannak figyelembe véve pénzbeli ellátás igénylésénél.

2013. jún. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, GYED alatt termèszetesen nem dolgoznèk, nem is tudnèk mivel kicsi gyerek mellett nem lehet vendègeket kezelni.
2013. jún. 25. 14:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!