Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogy kell kitölteni az adatlapot?

Hogy kell kitölteni az adatlapot?

Figyelt kérdés
Férjem Ausztriában dolgozik,igényeltük a családi pótlékot.Kaptunk egy levelet,hogy Győrből továbbították Ausztriába a 411-es nyomtatványt.Erre ma jött egy levél:Adatlap az Ausztriában benyújtott családi pótlék(gyes)igényhez történő Magyar adatszolgáltatáshoz.Ez most mi?Azt hittem már sinen van az ügy...!
2013. jún. 19. 13:18
 1/2 Palotás Imre válasza:

Szerinted ezt itt kell megkérdezni, ráadásul ennyire pongyolán? Legalább arra figyelnél oda, hogy ki küldte az adatlapot, és azt is megírnád.

Mellesleg én tudom, a Magyar Államkincstár. És ha ezzel kapcsolatos kérdésed van, akkor javasolom, hogy őket keresd meg: [link]

A lap alján vannak elérhetőségek, próbáld meg felhívni őket! Javasolom, hogy a lakóhelyed szerinti ügyfélszolgálatot (ha jól sejtem, Győr) próbáld először, ha az nem jönne össze, akkor az illetékes Megyei Igazgatóságot.

2013. jún. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az adatlap mellé küldött kísérőlevélben minden benne van arra vonatkozólag, hogy kell kitölteni. Ha bizonytalan vagy, mi számít jogviszonynak, arról pedig az 5. oldalon lévő tájékoztatóból nyerhetsz információ.

Előbb el kell olvasni, amit kapsz, és utána már józan paraszti ésszel ki lehet tölteni. Ha mégis bizonytalan vagy, akkor a MÁK osztrák-magyar ügyek osztályát keresd (Győrben van), országon szinten csak ők tudnak segíteni. Elérhetőségük fent van a kincstár honlapján.

2014. nov. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!